21 Kasım 2018

IBM SmartCamp ile Girişimciye 25 bin $ Yatırım ve Silikon Vadisi Seyahati

IBM’in Türkiye’deki yeni girişimcilere danışmanlık ve teknoloji desteği sağladığı IBM SmartCamp etkinliğine son başvurular 2 Eylül 2015 tarihinde bitiyor.

Son beş yıl içinde kurulmuş olan ve bulut üzerinde enerji, sağlık, ulaşım, e-devlet hizmetleri gibi temel alanlarda karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan startup’ların danışmanlar ve yatırımcılarla biraraya geldiği IBM SmartCamp 2015, bu yılda yeni nesil girişimcilerin buluşma noktası oluyor.

25 bin dolar yatırım fırsatı

İstanbul’un da aralarında yer aldığı dünya çapında 30 şehirde gerçekleştirilen IBM SmartCamp 2015’in etkinliğinin Türkiye ayağı için başvurular 2 Eylül 2015 tarihinde son bulacak. ODTÜ TEKNOKENT ve Etohum ortaklığı ile düzenlenen etkinliğin yarı finalleri 7 Eylül’de Ankara ODTÜ TEKNOKENT ve 9 Eylül’de Startershub’da gerçekleştirilirken İstanbul finali ise 16 Eylül tarihinde F.M.V. Işık Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak. 30 şehir birincilerinin ilk 10’a girmek için yarışacağı IBM SmartCamp’in final etkinliği ise Şubat 2016’da Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan LAUNCH organizasyonunda yapılacak.

IBM smartcamp 4

Türkiye finalistlerine yılda 120 bin $’a kadar ücretsiz bulut hizmeti

Türkiye finalistleri IBM’den senelik 120.000 Dolar’a kadar ücretsiz bulut servisleri kazanmanın yanı sıra Launch Festival’de canlı sunum yapma fırsatı, IBM Global Entrepreneur of the Year ödülü ve 25.000 Dolar yatırım ile LAUNCH kuluçka merkezinde yer alma şansını da elde edecekler.

Girişimcileri IBM SmartCamp’e katılmaya davet eden IBM Ekosistem Müdürü Jale Akyel “Her sektörden firmalar müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için yeniliğe açlar. IBM Küresel Girişimcilik Programı dahilinde gerçekleştirdiğimiz IBM SmartCamp ile girişimcilerin yeni iş ve yatırım fırsatları yakalamalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

Silikon Vadisi’nde kendini göstermek isteyenlere

Girişimcileri, yatırımcıları ve deneyimli danışmanları bir araya getiren çok özel küresel bir program olan IBM SmartCamp, faaliyet süresi 5 yılı aşmamış, küresel vizyonu olan ve akıllı dünya için bulut üzerinde çözüm üreten girişimcilere açık olacak. Bu yıl SmartCamp finalistlerine Silikon Vadisi deneyimi yaşatmak için melek yatırımcı ve seri girişimci Jason Calacanis ve LAUNCH organizasyonuyla işbirliği yapan IBM, finallerin gerçekleşeceği 16 Eylül tarihinde katılımcılara gün boyunca seçkin mentorlardan tavsiyeler alma imkanı da sunacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*