15 Kasım 2018

IBM’den E-Ticaret Teknoloji Altyapısı Atılımı

Online ticaretle özel olarak ilgilenmeye başlayan IBM‘den yeni bir atak haberi geldi.

E-ticaret teknoloji altyapısı Tealeaf‘i belirtilmeyen bir meblağa satın alan IBM’in, bu son 2 yılda gerçekleştirdiği 4. e-ticaret konulu satın alımı.

Smarter Commerce (Akıllı Ticaret) departmanı gelişimi için şimdiye kadar 3 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıklayan IBM, geçtiğimiz aralık ayında alışveriş data firması DemandTec’i 440 milyon dolara, 2010 yılında ise online pazarlama firması Unica’yı 480 milyon dolara ve web analitik firması Coremetrics’i belirtilmeyen bir miktara satın almıştı.

E-ticaret firmalarına web ve mobil sitelerinin işleyişlerini müşterilerinin gözüyle takip edebilme olanağı sunan Tealeaf, müşteri davranış analiz raporlamaları ve hizmet kalite optimizasyonu çözümleri sunuyor. Firmanın müşterileri arasında Best Buy, Sears ve HP gibi markalar da yer alıyor.

IBM, pazarlama uzmanlarının hem web hem mobil alanda her zaman daha iyi bir müşteri hizmeti için çabalamalarının gerekliliğinin altını çizerken, Tealeaf satın alımı ile pazarlama yöneticilerine hem müşterilerinin firmalarını nasıl algıladıklarını göstereceklerini, hem de müşteri davranışları karşısında nasıl yol izlenmesi gerektiğini aktaracaklarını paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*