18 Kasım 2018

İçerik Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gereken Uzunluk Ölçütleri [İnfografik]

İçerik üretimi, hele hele dönüşüm sağlayacak bir içeriğin üretimi bir mühendislik meselesidir. İçeriğin SEO‘suna, hedef kitlenin beğenilerine, sitenin veya yayın mecranızın genel tasarımına ve havasına uygun içerikler oluşturmak neredeyse artık matematiksel bazı formülleri uygulamak ile hemen hemen aynı adımları gerektiriyor.

Görünüşe bakılırsa, dönüşümü daha yüksek olan içeriklerin de bir takım uzunluk ölçütleri var. SumAll ve Buffer’ın yaptığı araştırmalar, dönüşüm sağlayan içeriklerin, mecralara göre ortalama uzunluklarını belirlemişler ve gayet anlaşılır bir infografik olarak yayınlamışlar.

Ancak, burada unutulmaması gereken bir durum var: Bu araştırma, İngilizce konuşan toplumlar üzerinden gerçekleştirilmiş. Bizim Türkçe dilimiz, yapısı gereği sondan eklemeli bir dil olduğu için, infografikte ön görülen uzunluk ölçütleri, yerli içerik üretiminde tam olarak kullanılamayacaktır. Bu yüzden, eğer İngilizce içerik üretecekseniz bu infografikteki bilgileri doğrudan kullanabilirsiniz. Eğer çoğumuzun yaptığı gibi Türkçe içerik üretecekseniz, infografikteki rakamları, içeriğinizin anlaşılabiliriğini koruması için %30 kadar artırmanızı tavsiye ederiz.

İnfografiği üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

WebSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*