19 Kasım 2018

İçerik Pazarlama, Reklamcılığın Native Geleceği

PulsePoint’in araştırmasına göre, önümüzdeki iki yıl içerisinde içerik pazarlama ve native reklam yatırım bütçeleri yüzde 45 oranında artacak. 2017 sonunda içerik pazarlama bütçelerinin tek başlarına yüzde 59, native reklam bütçelerinin ise yine tek başına yüzde 46 artması bekleniyor. Bir çok firma içerik pazarlama uğraşlarının geri dönüşlerinden çok memnun.

PulsePoint CEO’su Sloan Gaon “Endüstri olarak çok fazla gereksiz terim kullanıyoruz ve bu durum bizim anlayışımızı bulandırıyor. Bu araştırmada olabildiğince net bir bakış açısı ile endüstrinin native reklam ve içerik pazarlamaya nasıl baktığını ve nasıl kullandığını anlamaya çalıştık” diyor. “İkisinin arasındaki nüansları belirlemeye çalışırken, her iki yöntemin de gelecekte giderek daha çok büyüyeceğini ve bu büyümenin hem reklamcılar hem de yayıncılar tarafında gerçekleşeceğini bulduk. Bu da bize gelecekte kullanılacak metriklerin, günümüzdeki gibi CTR değil, ne kadar zaman geçirildiği ve sosyal etkileşim olacağını gösteriyor.”

PulsePoint’in araştırmasından bazı ilgi çekici istatistikler:

  • Yayıncıların yarısından fazlası içerik ve native pazarlamanın kendileri için çok önemli olduğunu söylüyorlar.
  • Pazarlamacıların yüzde 67’si içerik pazarlamayı marka etkileşimini artırmak için kullanıyor.
  • Yayıncıların yüzde 70’i cirolarını artırma konusunda en çok potansiyeli olan yaklaşımın native reklamlar olduğunu söylüyorlar.
  • Ayrıca markaların, yayıncıların ve reklam ajanslarının yarısı, otomasyonun yaygınlaşması ile birlikte native ve içerik pazarlamanın ölçeklenebileceğini düşünüyorlar.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*