15 Kasım 2018

İçerik Pazarlaması İçin 7 WordPress Eklentisi

Bir çok internet sitesi efektif bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmak için büyük zaman harcıyorlar. Eğer site altyapısı olarak WordPress kullanıyorsanız, sizin için hemen kullanmaya başlayabileceğiniz ve içerik pazarlamada oldukça yardımınıza dokunacak 7 WordPress eklentisini derledik.

Edit Flow

edit flow

Editör iş akışınızı yönetmek için Edit Flow harika bir araç. İçerik pazarlama stratejinizi oluştururken, adam akıllı düzenlenmiş ve her zaman erişiminize açık bir editöryal takviminizin olması çok önemlidir.

Edit Flow ile kişisel içerik statüleri oluşturabilir, yayına hazırlanan yazılara editör notları yazabilir, editör takviminizi oluşturabilirsiniz. Sitenizi tek başınıza bile yönetseniz, bireysel iş akışınızı planlamak ve görüntülemek için de Edit Flow çok iyi iş çıkartıyor.

WordPress SEO

wordpress-seo

Google özellikle bloggerlar için en büyük trafik kaynaklarından biri. WordPress SEO, sitenizi Google aramaları için optimize etmenize ve içeriğinizi daha etkin bir şekilde ön plana çıkartmanıza yardım ediyor.

Standart SEO özellikleri haricinde bir de sayfa analiz eklentisi ile gelen bu araç, içeriğinizi yalnızca arama motorları için değil, gerçek okuyucular için de optimize etmenize yardımcı oluyor.

Bir SEO aracı olarak ayrıca XML site haritası, Twitter kartları, Open Graph meta veri entegrasyonu gibi özellikleri olan bu aracın aynı zamanda webmaster tool entegrasyonu ve Google authorship entegrasyonu da var.

OptinMonster

optinmonster

İçerik pazarlamanın genellikle en büyük hedefi okuyucu çekip, bunu bir şekilde parasallaştırabilmektir. OptinMonster, e-posta abonesi çekmek için en efektif eklenti.

OptinMonster oldukça etkili opt-in formları oluşturmanıza olanak sağlıyor. Sayfa seviyesinde hedefleme, yüksek segmentasyonlu e-posta listeleri oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Searche Engine Journal gibi siteler bu aracı abone sayılarını arttırmak için kullanıyorlar. Burada %200 ile %800 arası bir artıştan bahsediyoruz!

Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)

yarpp

Bir kullanıcı içeriğinizi okumayı bitirdiğinde konuyla ilgili başka içeriklerinizi listelemeniz, kullanıcının sitenizde daha uzun kalmasını sağlayacağı gibi, çevirmi de arttırabilir.

YARPP WordPress için geliştirilmiş ücretsiz olan birçok ilgili içerik gösterme aracından bir tanesi. Diğer iyi araçlar ise, CNN, ESPN ve Search Engine Journal gibi sitelerin de kullandığı nRelate ile Outbrain.

Floating Social Bar

floating social bar

Sitenizin hızı, arama motorlarının sitenizi indekslerken ve puanlarken kullandıkları önemli bir ölçüt. Birçok sosyal medya eklentileri, görüntülenmek için çok fazla script yüklemek zorunda kalıyorlar, bu da sitenizin hızını önemli ölçüde etkiliyor. Floating Social Bar bu sorunu, kullanıcı üzerine gelmeden aktif olmayan sahte (ama gerçek beğeni sayılarıyla) bir sosyal ağ bağlantı sütunu göstererek aşıyor.

Ayrıca sayfa aşağıya kaydırılırken kendini ekranın üzerine sabitleyip, her zaman kullanıcının gözü önünde kalmayı sağlıyor.

LinkPatrol

linkpatrol

LinkPatrol bir imza eklentisi. Sitenizdeki bağlantıları tarayıp kontrol etmenizi sağlıyor.

İçerik oluştururken, kullanışlı kaynakları belirtip argmanlarınızın ardında durmanız önemlidir, ayrıca kullanıcı deneyimine de olumlu etkisi vardır. Fakat referans aldığınız siteler, her zamana ynı kalitede olmayabilir veya kalitelerini zaman içinde kaybedebilirler.

LinkPatrol, bu bağlantı verdiğiniz siteleri kontrol edip, örneğin zaman içinde spammer konumuna gelmiş sitelere olan bağlantılar konusunda sizi uyarır ve SEO’nuzun mahvolmasını önler.

W3 Total Cache

w3 total cache

Daha önce bahsettiğimiz gibi, hız sitenizin SEO ve arama konusunda en önemli ölçütlerindendir. Cache eklentileri kullanarak sitenizin açılış hızı performansını büyük ölçüde iyileştirebilirsiniz. W3 Total Cache, WorPress için yapılmış en iyi cache eklentisi.

Yalnızca eklentiyi yükleyin ve sayfa cacheleme özelliğini aktif hale getirin. Kullanımı bu kadar kolay.

Eğer site hızınızı daha da arttırmak isterseniz, MaxCDN gibi bir CDN hizmeti kullanabilirsiniz. MaxCDN, W3 Total Cache ile birlikte özellikle çok iyi çalışıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. çok güzel eklenti teşekkürler paylaşım için

  2. Birçoğunu zaten biliyordum ama LinkPatrol bunu yeni gördüm ne kadar kullanışlı yada olmazsa olmaz mı bilmiyorum ama mantıklı düşünülerek yapılmış bir eklenti.

  3. Hocam çok faydalı bilgi işime yaradı teşekkürler.

  4. WP eklentileri arasında en iyilerinden birisi kuşkusuz W3 Total Cache, bu arada Edit Flow da hoşuma gitti. Güzel eklentiler.

  5. bu kadar kaliteli bilgiyi bizimle paylaştığınız için teşekkürler

Fikrini söyle

*