19 Kasım 2018

İçerik Üretimini Crowdsource ile Buluşturan Girişim: İçerik Bulutu

İçerik yönetimi, üretimi ve pazarlaması artık günümüzde çok ciddi şekilde üzerinde durulması gereken, tüketiciyi markanıza bağlayacak yegane yöntemlerden birisi. İçerik yönetimi ve pazarlaması yapabilmeniz için, öncelikle bir içeriğe sahip olmanız lazım.

İçerik üretmek çoğu zaman zor, pahalı ve emek isteyen bir iş. Hedef kitlenize, anlatmak istediklerinize, ürününüze ve arama motorlarına uygun olmak zorunda. Herkes bunu sağlayabilecek bilgiye ve deneyime sahip olmayabilir. Bu bilgi ve deneyime sahip işinin ehli kişileri de blogunuzda veya şirketinizde istihdam etmek hiç de ucuz değildir.

nsıbnınvmskv

İçerik Bulutu bu noktada devreye giriyor. Daha önce röportajını yayıladığımız idemama.com‘un benzeri bir şekilde, bu sefer içerik üretim ve yönetiminizi sağlayan bir hizmet ile karşı karşıyayız.

İçerik Bulutu’nda yayıncılar ile yazarlar bir araya geliyor. Eğer içeriğe ihtiyacınız varsa, içeriğiniz hakkında detaylı bilgilerin olduğu bir formu doldurup siteye yolluyorsunuz ve ilgilenen yazarlar, sizin belirlediğiniz bir teslim tarihine kadar içeriklerini oluşturuyorlar.

vekjnvkersvl

Şu ana kadar 547.241 kelime içerik hazırlanmış.

İçerik Bulutu’nun detaylı anlatımına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz:Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Proje sektör için önemli bir ihtiyacı karşılayacak gibi görünüyor. Fiyatlandırmada nasıl bir politika belirlediler bilemiyorum ama hedef kitleleri için yüksek bulduğumu söylemeliyim. 3 günde teslim 100 kelimelik bir içerik için 75 TL proje bedeli var ve bu, tanıtım videosunda vurgulanan “bütçeniz kısıtlıysa” mantığıyla uyuşmuyor. Bütçesi kısıtlı olan bir girişim, İçerik Bulutu üzerinden üreteceği 10-15 içerik yerine, kendisi için benzer kalitede içerikler üretebilecek bir Edebiyat Fakültesi öğrencisini istihdam edebilir. Yeni bir oluşum olması nedeniyle bir talep ölçümü yapacaklardır. Daha kabul edilebilir fiyatlarla aylık paketler (Günde 1 içerik, Haftada 5 içerik vb) sunmak sürdürülebilir bir model için daha iyi bir alternatif olabilir

 2. bu tür projelerin artmasını canı gönülden istiyorum.ihtiyacım olan bi iş olduğu içinde sürekli bionluk ve sadeceon.com sitelerinde yazar arkadaşlar ile çalışıyorum.bazende seo ile ilgili formlardaki arkadaşlar ile bu ihtiyacı gideriyorum. fakat içerik bulutu bu işin uzmanı gibi görünüyor. editör onayından geçiriliyor,imla krallarına göre yazılıyor denilen şeye tav olmamak mümkün diyil.
  hepsi biryana EN ÖNEMLİ OLANI İSE FİYATLANDIRMA ben 10 tl fiyata 600 kelime 800 kelime yazıyı ögretmen olan veya ünüversite öğrencisi bir çok kişiye yazdırırken bu sitede içerik bulutunda fiyat uçmuş durumda bence fiyatlar makul olmazsa sanırım sitenin hedef kitlesi olan üst düzey kaliteli siteler haricinde müşterisi olmıcaktır. site sahiplerine bir hatırlatma yapmak istiyorum üst düzey kaliteli sitelerin içerik sağlıyan departmanları zaten mevcut olduğundan siz ihtiyacı olmıcaktır.

  • Zeynep der ki:

   10 TL karşılığında 600-800 kelime çalışanlara hakaret niteliğinde bir fiyatlandırma. Yıllardır metin yazarlığı ve editörlük yapıyorum, bu şekilde fiyatlandırma yapan ve “üniversite öğrencisi” ya da “öğretmen” dediğiniz işinin ehli olmayan, “lisede edebiyatım fena değildi ya karalarız bi şeyler” kafasındaki kişilerden aldığınız verimle bir metin yazarının ya da içerik editörünün elinden çıkan profesyonel iş aynı değildir. Üstelik, bahsettiğiniz fiyatlar bir üniversite öğrencisi için bile komik. 800 kelimelik bir metin, araştırma gerektirdiğini de varsayarsak takribi 2-2,5 saatte yazılıyorsa, siz insanlarda 2 saatte 10 TL’ye çalışmalarını beklemiş oluyorsunuz. Zaten daha kısa sürede teslim edilen ve herhangi biri tarafından yazıları çöpe atın gitsin. Tebrikler, 10 TL kaybettiniz.

   Biraz emeğe saygı lütfen. Sitenize bin kişi daha girsin diye 10 TL’ye çalıştırdığınız, üstelik bunu göğsünüzü kabarta kabarta söylediğiniz insanlar da karınlarını doyurmaya çalışıyorlar.

 3. Bırakın fiyatlandırmayı onu bunu, onlarla işbirliği yapmaya çalışan yazarların hakkını yiyen kimi neye göre değerlendirdiği belli olmayan editörlerin ego savaşlarının döndüğü bir hale dönüşmüş. Yazarlarının arkasında duramazlarsa daha çok kaybederler.

  • Mehmet der ki:

   merhaba, ben bahsettiğiniz mevzunun detaylarını merak ettim. biraz açıklamanız mümkün olur mu acep?

Fikrini söyle

*