13 Kasım 2018

İçerikbulutu T-Soft İle 2000’in Üzerinde E-Ticaret Sitesiyle Entegre Edildi [Röportaj]

E-ticaret şirketleri ve diğer firmalara kaliteli metin içeriği hazırlayan içerikbulutu bugün Türkiye’de 2000’in üzerinde müşteriye hizmet veren T-Sof çağrı merkezli e-ticaret platformuyla entegre edildi. İçerikbulutu’nun kendi geliştirdiği yazılımla sağlanan entegrasyon, e-ticaret sitelerinin istedikleri içeriği hızla hazırlatarak yayına almasını ve satışlara başlamasını sağlayacak. içerikbulutu kurucu ortağı Ahmet Durmuşoğlu ile T-Soft entegrasyonunun e-ticarette nasıl kullanılacağını konuştuk:

Nereden geldiniz, 2016’da nereye gidiyorsunuz?

icerikbulutu.com hizmete girdiği Ekim 2014’ten bu yana yüzlerce firmaya içerik sağlıyor. Bu süreçte en iyi iş ortaklarımız e-ticaret şirketleri oldu. Yeni kurulan e-ticaret şirketlerinden, en büyük e-ticaret markalarına kadar çok farklı büyüklük ve kategorilerde onlarca E-Ticaret şirketine on binlerce içerik ürettik. T-Soft entegrasyonu e-ticaret sitelerinin içerik üretme ve yayına alma sürecini hızlandıracak. Böylece yeni hızla yeni ürün sayfaları ve kategori listeleri hazırlayarak satışa başlayacaklar.

İlgili yazı: İçerikbulutu ürün sayısını ikiye katladı

 

İçerik pazarlama değil, içerikle pazarlama

Doğru talebe doğru içeriği üretmek, bu süreci tüm paydaşlar için sistematik ve sürdürülebilir hale getirmek başlı başına bir iş. Markalar e-ticaret sitesi kategori açıklamalarından kurumsal bloglara kadar birçok alanda ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapmak, müşterilere doğru bilgiler vererek farkındalığı artırmak ve içerik pazarlama stratejisi ile dönüşüm sağlamak istiyor. içerikbulutu markalara ve e-ticaret sitelerine bu hizmeti veriyor.

 

icerikbulutu-içerik_bulutu-içerikbulutu-içerik-eticaret-içerik-içerik_pazarlama-tsoft

 

Bu yol haritası bize neyi nasıl yapmamız gerektiğini anlatan önemli pusulalardan sadece biri. Önümüzdeki dönemde müşterilerimizin büyük fikirlerinin yol haritasını oluşturan her parça için gerçek çözümler sunan yeni servis ve teknolojiler geliştireceğiz. Büyük fikirler için büyük planlarımız var ve bu vizyon çerçevesinde 2016’ın ilk çözümünü sunmaktan gurur duyuyoruz. T-Soft entegrasyonu.

T-Soft entegrasyonu ile içerik pazarlamada hangi sorunu çözüyorsunuz?

İçeriğin üretildiği yerden yayınlanacağı yere hızla aktarılmasını sağlıyoruz. Sonuçta bir e-ticaret sitesinin ürün açıklamalarından tweetlere ve Facebook paylaşımlarına kadar haftada yüzlerce içerik üretmesi gerekiyor. içerikbulutu bunu zaten sağlıyor. Öte yandan müşterilerimizin bu içerikleri hızlı ve hatasız şekilde yayınlanacağı yere aktarmak istiyor; yani maliyetleri artırmadan.

İçerikbulut T-Soft entegrasyonu bunu mu yapıyor?

Evet. T-Soft altyapısını kullanan 2000’in üzerindeki e-ticaret markası için içerik üretimi döngüsünün en önemli ve sıkıntılı süreçlerinden olan içeriğin yayınlanacağı yere hatasız ve hızlı şekilde aktarılması problemine çözüm sunuyor.

İlgili yazı: 2016’nın en etkili 5 içerik pazarlama trendi

Nasıl Yapıyor?

Bir örnekle açıklayabiliriz: Erospirlanta.com’un T-Soft altyapısı kullandığını varsayalım. Eros Pırlanta potansiyel ziyaretçilerini müşteriye dönüştürmek ve SEO performansına katkı sağlamak için İçerik Bulutu’ndan 1000 adet pırlanta ürün açıklaması içeriği talep ediyor. Talebin elimize geçmesinin ardından, kendisi için üretilen ürün içeriği açıklamalarını icerikbulutu.com akıllı ekranlarından onaylıyor. içerikbulutu ile T-Soft entegrasyonunu ise sadece e-posta adresi ve kullanıcı şifresini girerek 30 saniye içerisinde güvenli bir şekilde sağlıyor.

İlgili yazı: SEO ve içerik pazarlamayı birleştirmenin en iyi 10 yolu

 

icerikbulutu-içerik_bulutu-içerikbulutu-içerik-eticaret-içerik-içerik_pazarlama-tsoft

 

Onay ve entegrasyon sonrasında, 1000 adet ürün açıklaması için sadece T-Soft’a aktar düğmesini tıklayarak 1000 ürün açıklamasını birkaç saniyede ilgili ürünlerin altına aktarıyor.

 

icerikbulutu-içerik_bulutu-içerikbulutu-içerik-eticaret-içerik-içerik_pazarlama-tsoft

 

İşte bu kadar kolay! Bu bağlamda T-Soft müşterilerine fayda ve katma değer yaratmak için çözüm üreten bizim gibi şirketlere tam destek olan T-Soft kurucusu Ömer Arıkan ve T-Soft ekibine teşekkür ediyorum. Türkiye standartlarının üslünde bir iş yapıyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*