12 Aralık 2018

ABD Arama Motoru Reklamlarında %30 Artış

Online pazarlamanın pazarlama bütçeleri içerisindeki yeri hızla artıyor.

IgnitionOne tarafından dünya genelinde yapılan Global Online Advertising Report‘a göre, 2012’nin ilk çeyreğinde ABD arama motoru reklamlarında roket bir artış yaşanırken, Avrupa artış rakamları ile ABD’yi bayağı geriden takip etti.

IgnitionOne, ABD genelinde arama motoru reklamlarının 2012 yılının ilk çeyreğinde 2011 yılına kıyasla %30.3 artış gösterdiğini belirtirken, Avrupa’da bu artış oranının %10.4 oranında kaldığını açıkladı.

Rapora göre Yahoo/Bing üzerinde yapılan arama motoru reklam harcamaları da yüksek bir artış gösterdi. 2012 yılının ilk çeyreğinde 2011 yılının aynı çeyreğine göre Yahoo/Bing üzerinde yapılan arama motoru reklam harcamalarının %46.4 arttığını açıklayan araştırma yetkilileri, arama motoru denilince ilk akla gelen firma olan Google’da ise bu oranın %26.6 olarak belirlendiğini paylaştı.

ABD’de arama motoru reklamlarının Yahoo/Bing’in yüksek artışına rağmen %78.83’lük oranı ile Google’a ait olduğunu paylaşan IgnitionOne, Yahoo/Bing üzerinde yapılan arama motoru reklam harcamalarının ise %21.17’ye denk geldiğini açıkladı.

Arama motoru reklamlarının %12.3’ünün mobil aramalara ait olduğu da raporda belirtilirken, mobil arama motoru harcamalarının %67.4’ünün tablet bilgisayarlara yönelik olduğu paylaşıldı.

Rapora göre mobil arama motoru reklamlarına yapılan harcama 2012’nin ilk çeyreğinde 2011’e kıyasla %221.1 oranında arttı. Mobil cihazlardan gelen reklam tıklamaları oranındaki artış ise %246.1 olarak belirlendi.

IgnitionOne Baskani Roger Barnette, mobil cihazlardan gelen tıklama ve görüntülenme oranındaki artışların aslında beklenen artışlar olduğunu, bu rakamların hala mobil stratejisi bulunmayan firmaların hızlı hareket etmeleri adına aynı zamanda önemli bir uyarı olduğunu açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*