20 Kasım 2018

ABD’de Arama Motoru Harcamaları %16 Arttı

IgnitionOne ABD ikinci çeyrek arama motoru harcama raporunu yayınladı.

Toplam harcama tutarları yerine oranlar üzerinden yapılan açıklamada, mobil arama reklamlarının ikinci çeyrekte toplamın %14’üne ulaştığı paylaşıldı.

2012’nin ilk çeyreğinde bir önceki seneye kıyasla %30.3 oranında artış olduğunu paylaşmış olan firma, ikinci çeyrekteki azalmanın ekonominin durgunluğundan kaynaklanmış olabileceğini belirtti.

İkinci çeyrekte bir önceki seneye kıyasla %15.5 oranında artış olduğunu ifade eden IgnitionOne, Yahoo/Bing üzerinde yapılan arama motoru reklam harcamalarının bir önceki seneye kıyasla %32.9, Google üzerindeki harcamaların ise %11.4 arttığını paylaştı.

Dijital pazarlama ajansı yetkilileri, Google’ın arama motoru harcamaları pastasındaki payının %78.83’ten %79.1’e çıktığını da belirtirken, Yahoo/Bing’in payının %21.17’den %20.9’a düştüğünü ifade ettiler.

İkinci çeyrek raporlarında en dikkat çekici verinin mobil arama motoru harcamalarındaki artış olduğunu ekleyen IgnitionOne, mobil arama motoru reklamlarının bir önceki seneye kıyasla ikinci çeyreği %333 artışla kapadıklarını açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*