19 Aralık 2018

Mağazaların Arama Motoru Reklam Harcamaları 4. Çeyrekte %26 Arttı

Online pazarlamada çoğu firmanın ilk tercihi hepimizin de bildiği gibi arama motoru reklamlarına. IgnitionOne tarafından yayınlanan bir rapora göre, web sitelerine trafik çekmek için çabalayan mağazalar, 2011’in 4. çeyreğinde de arama motor reklam harcamalarını arttırdı.

Hizmet verdiği 500’den fazla mağaza üzerinde araştırma yaparak raporunu hazırlayan IgnitionOne’a göre, markaların arama motoru reklam harcamaları geçen senenin aynı dönemine göre %26 artış gösterdi.

Arama motoru harcamalarında en fazla harcamanın tahmin edileceği gibi %81.8’lik oranı ile Google‘a gittiğinin belirtildiği raporda, harcamaların %18.1’inin ise Microsoft‘a ait, aynı zamanda Yahoo‘nun da arama sonuçlarını sunan Bing‘e yapıldığı belirtildi.

Online reklamlara tıklama oranlarında bu çeyrekte 2010 4. çeyreğine kıyasla %42 artış olduğu belirtilirken, arama motoru reklamlarına tıklayarak gerçekleşen alışveriş oranlarında ise %67 artış yaşandığı paylaşıldı.

Rapora göre, tablet cihazların ve akıllı telefonların kullanım hızındaki artışı farkeden mağazalar, mobil arama reklamlarını da arttırdı. Raporda belirtilen rakamlara göre, mobil arama motoru reklam harcamaları 2011’in 4. çeyreğinde toplam arama motoru reklam harcamalarının %14.2’sine denk geldi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*