16 Kasım 2018

Arama Motoru Reklamları 2011 2. Çeyrekte %12 Arttı

Dijital pazarlama ajansı IgnitionOne tarafından gerçekleştirilen araştırmada ABD 2011 ikinci çeyrek arama motoru reklamlarının, 2010 ikinci çeyreğine oranla %12 arttığı belirtildi.

2011 ikinci çeyreğinde arama motoru reklamlarının güçlü bir artış yakaladığı belirtilirken, hızlı geçen 2. çeyreğin, 3. çeyrek için de olumlu sinyaller verdiği iletildi.

Rapora göre, Google arama motoru reklamlarının %80’ine hakim olurken, Yahoo/Bing’in payı %19. Google’ın tıklama, CTR ve eCPM gibi alanlarda da büyük yükseliş yakaladığı bilgisi de paylaşılan veriler arasında.

Facebook reklam harcamalarının büyük artış gösterdiği de raporda belirtiliyor. Raporda belirtilen rakama göre Facebook reklam harcamaları 2010 ikinci çeyreğine oranla %22 artış gösterdi.

Araştırma yetkilileri Facebook’a reklam veren kesimin kampanya harcama artışının ilk birkaç ay sonrasında azalmaya başladığını, Facebook reklamlarının, reklamverenler için hala yeni bir alan olduğunu, zamanla yaşanan azalmanın reklam verenlerin hala Facebook üzerinde reklam araştırması yaparken deneme yanılma yolunu kullandıklarını gösterdiğini belirttiler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*