17 Kasım 2018

İlk Çeyrekte 515 E-Ticaret ve Dijital Medya Anlaşması Tamamlandı

2012, e-ticaret ve online marketing firmaları için hareketli bir sene olarak karşımıza çıkıyor.

E-ticaret sektörünün büyümesi, bu sektöre paralel olarak dijital medya firmalarının büyüme ivmelerinin hızlanması ile ilk çeyrekte gerçekleşen e-ticaret ve online marketing firmaları birleşme, satın alım ve yatırım anlaşmalarının toplamının 13.5 milyar dolara çıktığı yatırım bankası Petsky Prunier tarafından paylaşılıyor.

2012’nin ilk 6 ayında 515 anlaşmanın gerçekleştirildiği belirtilirken, bunların 331’inin yatırım anlaşması olduğu, e-ticaret, sosyal medya, mobil içerik ve uygulama firmalarına yapılan yatırım miktarının 2011’in ilk çeyreğine kıyasla %68 arttığı belirtiliyor.

Bu yatırımların toplamı banka tarafından 4.4 milyar dolar olarak açıklanırken, Microsoft‘un 300 milyon dolarlık Barnes&Noble ekitap okuyucusu Nook yatırımı ve Rakuten‘in 100 milyon dolarlık Pinterest yatırımı, yatırımların arasında en önemlilieri olarak gösteriliyor.

İlk çeyrekte gerçekleşen bu anlaşmaLrın 184’ü ise Petsky Prunier tarafından birleşme ya da satın alım hareketleri olarak belirtiliyor. Bu hareketlerde 2011’in ilk çeyreğine kıyasla %53 artış olduğu ve birleşme ve satın alım anlaşmalarında 9.1 milyar dolar harcandığı açıklanıyor.

Petsky Prunier, büyük yankı uyandıran Facebook Instagram satın alımının 1 milyar dolarlık değeri ile ilk yarının en önemli satın alım faaliyeti olduğunu ifade ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*