10 Aralık 2018

İmla Hatalarını Düzelterek Kazancını İkiye Katladı

İngiliz online girişimci Charles Duncombe, çoğu zaman gözden kaçırılan ya da önemsenmeyen imla hatalarının müşterileri online alışveriş yapmaktan soğuttuğunu fark etti.

Bizreport’ta yayınlanan habere göre; müşterilerde güven sorunu uyandırdığına inandığı imla hatalarının etkisini araştırmak isteyen Duncombe, ziyaretçi başına kazancı hesaplamaya başlayarak araştırmasına start verdi.

tightsplease.co.uk isimli sitesinde daha önceden bulunan imla hatalarını düzelterek kısa bir süre içerisinde kazancını neredeyse iki katına çıkardığını belirten Duncombe, bu hataların genel online ticaret sektörüne vurulduğunda milyonlarca dolarlık iş kaybına yol açtığını, çok küçük bir imla hatasının online mağazalar için oldukça büyük zararlara neden olabileceğini belirtti.

Online mağazaların sitelerini oluştururken ve güncellerken otomatik imla kılavuzlarından daha fazlasına ihtiyaç duyduklarını belirten Duncombe, yayına sokulacak yazı ve içeriklerin çok dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiğini savundu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Sonunda bunu fark eden birinin çıkmasına çok sevindim! Yazıya döken Fulya’ya çok teşekkürler, ama yazıdaki “farketti” imla hatası gözlerden kaçmadı 🙂

Fikrini söyle

*