10 Aralık 2018

İngiltere’de E-Ticaretin Büyüme Hızı Yavaşladı

IMRG Capgemini tarafından açıklanan verilere göre İngiltere’de online ticaretin büyüme hızı Temmuz ayında yavaşladı.

Temmuz 2011’de online satışların £5.58 milyara çıktığı belirtilirken, büyüme oranının %11.5 olduğu bilgisi paylaşıldı. Bu oranın son 18 ayda yaşanan en düşük büyüme hızı olduğu da Capgemini tarafından belirtildi.

Temmuz ayında geçen aya kıyasla %5’lik bir e-ticaret artışı olduğu bilgisi de araştırmacılar tarafından paylaşılırken, Haziran 2011‘de geçen seneye kıyasla büyüme %21 daha yukarıdaydı.

Araştırmaya göre elektrikli ürünler ve seyahat sektörü geçen seneye göre düşüş yaşarken, Temmuz ayında geçen seneye oranla en büyük artış aksesuar, ev ve bahçe ve iç giyim alışverişlerinde yaşandı.

Online satışlarda yaşanan büyüme hızı yavaşlamasını güzel havalarla beraber tüketicilerin sokak alışverişlerini tercih etmesine bağlayan Capgemini Teknoloji ve Mağazacılık Baş Danışmanı Chris Webster, mağazaların başarılı olabilmek için çok kanallı ticaret yapmaları gerektiğini savundu.

IMRG CEO’su Tina Spooner ise, tüketicilerin Temmuz ayıyla beraber sokak alışverişlerini tercih etmelerine rağmen, e-ticaretin çift haneli büyüme rakamlarına ulaşmasının büyümenin devam edeceğinin sinyali olduğunu belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] İngiltere’de E-Ticaretin Büyüme Hızı Yavaşladı […]

Fikrini söyle

*