16 Aralık 2018

İngiltere E-Ticareti Ocakta %16 Arttı

Uygun fiyatlı kargo seçenekleri, kuponlarla hedefleme, alışveriş terki araştırmaları gibi uygulamalarla markaların tüketicileri online alışverişe yönlendirme oranları artıyor.

Birçok ülkede arka arkaya birkaç aydır online alışverişin devamlı büyüdüğü araştırmalarla da gözlemleniyor.

İngiltere, online ticaret ve pazarlamada dünyanın önde gelen ülkelerinden biri. Ülkede gözlemlenen büyüme oranları, pekçok online marka için tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları konusunda yol gösterici bir etken olarak yer almakta.

İngilizlerin online alışveriş oranlarını ay, çeyrek ve sene bazlı olarak inceleyen IMRG Capgemini, Ocak 2012 online alışveriş tutarının Ocak 2011’e kıyasla %16 artarak 6 milyar pounda ulaştığını açıklıyor.

İngiliz tüketicilerin Ocak ayında online ortamda en fazla iç çamaşır, içki, güzellik ürünleri ve seyahat alışverişleri gerçekleştirdiklerini paylaşan Capgemini, bunun tersine offline satışlarda %2.1 azalma olduğunu ifade ediyor.

IMRG Capgemini, 2011 yılında İngiltere’deki online alışveriş tutarının 2010’a kıyasla %16 daha yukarıda olduğunu da açıklamıştı. Firma 2012’de bu artışın hızlanacağına inandıklarını belirtmişti.

IMRG tarafından belirtilen, Ocak 2012’de bir önceki seneye kıyasla en fazla artış gösteren online alışveriş ürünlerinde ise %30 artışla iç çamaşır, %29 artışla sağlık ve güzellik ürünleri, %23’er artışla alkol ve moda aksesuarları bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*