15 Kasım 2018

Tablet Bilgisayar Alışverişte Akıllı Telefonu Geride Bırakıyor

eDigitalResearch ve Interactive Media in Retail Group (IMRG) tarafından gerçekleştirilen eCustomerServiceIndex (eCSI) araştırması, tablet bilgisayarların henüz az kişi tarafından kullanıyor olmalarına rağmen, online araştırma ve alışveriş için tercih edilen mobil yöntem olduğunu ortaya çıkardı.

Temmuz ayında 5994 tüketici ile yapılan araştırmaya göre, tablet bilgisayar kullanıcılarının %30’u cihazlarını alışveriş için kullanırken, akıllı telefon sahiplerinde bu oran %25 olarak belirtiliyor.

Araştırmada tablet bilgisayar sahiplerinin %48’inin cihazlarıyla online ürün araştırması yaptıkları da belirtilirken, akıllı telefon sahiplerinin %29’unun telefonlarıyla ürün araştırması yaptıkları belirtiliyor.

eDigitalResearch Araştırma Direktörü Derek Eccleston, tablet kullanım oranlarının akıllı telefonlara kıyasla hala oldukça düşük kaldığını, fakat bu ve buna benzer pekçok araştırma ile tablet kullanıcılarının tabletleriyle alışverişe hazır olduklarının ortaya çıktığını iletiyor.

Tüketicilerin mobil cihazlarını alışveriş faaliyetleri için sık sık kullanmaya başladıklarının da ortaya çıktığını belirten araştırma yetkilileri, tüketicilerinin %27’sinin NFC ile alışverişe hazır olduklarını belirttiklerini, bu kitlenin %47’sinin NFC’de £20’nin üzerinde, %15’inin ise £50 üzerinde harcama yapabileceklerini belirttiklerini ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*