14 Kasım 2018

İngiliz Mobil Ticareti Mart Ayında %254 Arttı

İngiltere, hem e-ticarete hem m-ticarete alışma hızı ile neredeyse tüm dünyaya öncülük ediyor.

Ülkede akıll telefonların ve tablet bilgisayarların kullanım hızının artmasıyla mobil ticaret artışında oldukça çarpıcı rakamlar karşımıza çıkıyor.

İngiliz Interactive Media in Retail Group (IMRG) tarafından yeni yayınlanan bir araştırmaya göre, İngilizler geçtiğimiz Mart ayında 2011 yılı Mart ayına kıyasla mobil alışverişlerini %254 oranında arttırdılar.

Mobil cihazlardan gelen satışa dönüşme oranlarının da arttığını açıklayan firma, bu oranın 2011 mart ayında %0.7 olduğunu, 2012’de ise %1.4’e yükseldiğini açıklıyor.

Buna rağmen dönüşüm oranlarının PCler için ortaya çıkan %4.13 oranının oldukça altında olduğunu açıklayan IMRG Capgemini yetkilileri, bunun hala çoğu e-mağazanın mobil optimize sitelerini piyasaya sürmemelerinden kaynaklanıyor olabileceğini belirtiyorlar.

Araştırmasını İngiltere’nin top 100 online mağazası ile gerçekleştiren firma, mobil cihazlardan alışveriş yapmanın tüketiciler için hala zor olduğuna değinirken, tüketicilerin siteleri mobil ziyaret ettikleri halde alışverişlerini PClerden tamamlıyor olabileceklerini ifade ediyor.

Mobil sayfaların yüklenme hızı, sayfada gezinme zorluğu, alışveriş noktalarının belirsizliği, ürünleri zoom edebilme özelliklerinin noksanlıkları ve içeriği görüntülemede yaşanılan sıkıntılar gibi durumların tüketicileri mobil alışverişlerden alıkoyduklarını açıklayan IMRG yetkilileri, mobil ticaretin büyüme hızının artık markaları mobil sayfalar konusunda daha dikkatli olmaya yönlendirecek kadar önemli bir boyuta geldiğini ekliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*