17 Kasım 2018

incir.com 7. Girişimci Akademisi’nde 1000 Girişimciyi Buluşturdu

Girişimci 1Sosyal e-ticaret platformu olarak öne çıkan incir.com tarafından 7. kez düzenlenen Girişimci Akademisi yaklaşık 1000 girişimciyi bir araya getirdi. 7-9 Ağustos tarihlerinde Silence İstanbul’da düzenlenen etkinlikte, bireysel ve kurumsal danışmanlıkta uzmanlaşan Sinan Ergin ile başarılı girişimciler paylaşımları ile katkıda bulundu.

Sinan Ergin, ‘’Başarıda Karar ve Aksiyon Mekanizmasının Etkisi’’ başlığında verdiği eğitimde katılımcılara girişimcilik yolunda ışık tutan bilgiler aktardı. incir.com altyapısını kullanan girişimciler ise e-ticarete dair pratik paylaşımlarda bulundu. 7. Girişimci Akademisi başarılı girişimciler için ödül töreniyle son buldu.

Hedef 2016 yılında 50 bin girişimciye hizmet vermek

incir.com Kurucu ve CEO’su Yusuf Yıldırım 7. Girişimci Akademisi’nde yaptığı konuşmasında, mobil ticaretin hızla geliştiğini belirterek şunları söyledi: “incir.com olarak hizmet verdiğimiz tüm e-ticaret girişimcileri için online mağazaları için özelleştirerek kullanabildikleri mobil uygulamalar hazırlayarak kullanıma sunduk. Bir yandan 15 bini aşan müşteri sayımızı artırırken, diğer yandan da girişimcilere ve müşterilerine daha iyi hizmet vermek üzere altyapımızı geliştiriyoruz.”

incirlogo

8. Girişimci Akademisi Çeşme’de

incir.com, 8. Gerişimci Akademi’yi Çeşme’de gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Türkiye’nin 81 şehrinde aktif girişimcileri bulunduğunu söyleyen Yusuf Yıldırım konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Girişimci Akademisi’nin ilkini geçtiğimiz yıl Antalya’da düzenlemiştik. Bir yıl içinde Antalya, Afyon, Düzce, İzmir, Antalya ve son iki akademide de İstanbul’da girişimciler ile buluştuk. Çeşme’de kasım ayında gerçekleştireceğimiz bir sonraki Akademi’de ise Türkiye’nin her tarafından bu kez 1500’e yakın girişimci ile bir araya gelmeyi hedefliyoruz.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. incir.com XML vermediği sürece iyi niyetine inanmak gelmiyor içimden. aynı tip aynı fyatlar binlerce site ne işe yarar. kendilerine bağlı eticaret müşterileri oluşturmaya çalıştıklarını düşünüyorum.

  2. Basit fikirlerden bile dev projeler oluşabiliyorken böylesine dev bir fikir önce ülkemizi sonsasında ise dünyayı sallayacak niteliğe ulaşıyor. Bunu bizzat yaşıyor olmak ve bunun bir parçası olmak heyecan ve gurur verici.
    Teşekkürler Yusuf Yıldırım, teşekkürler incir ailesi.
    Biz birlikte çok daha güçlüyüz

  3. 5 yıllık seocuyum , kopya vari siteleri insanlara parayla satıp , insanları para kazanacağına inandırmak bir dolandırıcılıktır.Umarım bu tür oluşumlara bir hukuki düzenleme yapılır artık.

  4. Ava gideni avlamak..temel kural. Hedef kitle, clone sitelerle site sahibine ve yakın çevresindekilere satış yapmaktır.

  5. Bilende bilmeyende yorum yapıyor malum bizim milletimizin ata sporu bilmek. İnsanlar milyon dolarlar verip yatırım yapıyor, hayatı boyunca 8-5 mesai yapıp başka bir şeye kafası basmayan basmakalıp ön yargı müfettişleri iki cümle ile dev bir platform Hakkı’nda ucuz iftiralar atabiliyor. Bir birbiri ile aynı 1000’lerce site kopyalanıyor gibi basit bir tabir ile işin özünü bilmediğini ispatlamasına rağmen eleştiri getirmekte büyük bir ironi. E-ticaret şekilleniyor ve buna rağmen Türkiye’de halen büyük bir kesim %95 internetten alışverişe güvenmiyor. İşte incir bunun için ortaya bir vizyon koyuyor. Sizler bugüne kadar Migros’lara Teknosalara BİM’lere vb bir çok şirkete para kazandırdınız ürün aldınız ve içlerinden birisi çıkıp size para ödememiştir. Ürün almakla kalmayıp arkadaşlarınıza da satın aldığınız Markaları önerdiniz onlarda gidip sizin alışveriş yaptığınız markaları tercih ettiler ve siz bu öneri dolayısı ile de para kazanamadınız. İncir de diyor ki gelin e – ticareti beraber yapalım sizde burdan belli bir oranda para kazanın. Ama bizim arkadaşlarımız elin siyonistine para kazandırırken sesini çıkartmıyorken kendi arkadaşı para kazanacak diye küplere biniyor. Malum Türk firması olduğu için mildir? Yada Avrupa’da en hızlı büyüyen 100 firmadan birisi olmasından mıdır? Yada Türkiyede 24 aydır bulunmasına rağmen ilk 4 e ticaret firması arasına girmesinden midir? Bilinmez ama meyve verdiği için taşlandığı kesindir.

Fikrini söyle

*