14 Aralık 2018

İngilizler Daha Çok Online İçki Alıyor, Daha Az Seyahat Ediyor

İngiltere’de yayınlanan IMRG Capgemini e-Retail Sales Index (IMRG Capgemini Online Satış İndeksi)’i Nisan 2011 rakamlarına göre İngilizlerin online alışverişleri 2010 Nisan ayına kıyasla %19 artışta.

Araştırmadan çıkan sonuçlara bakılırsa, Nisan 2011 online ticaret rakamı 5.2 milyar pound (yaklaşık 13.4 milyar TL). E-ticareti tercih edenler arasında kişi başına düşen online alışveriş miktarı ise 84 pound yani yaklaşık 217 TL.

Interactive Media in Retail Group (IMRG) ve Capgemini tarafından gerçekleştiren araştırmada, geçen seneye kıyasla meydana gelen bu yüksek artışın sebepleri arasında Nisan ayındaki tatiller, oldukça sıcak giden havalar ve Kraliyet Düğünü gösteriliyor. Sıcak giden havaların insanları gardroplarını yenilemeye ittiğini belirten IMRG yetkilileri, online giyim alışverişindeki %32’lik artışın altını çiziyorlar.

Capgemini, ana merkezi Paris’te bulunan ve dünya genelinde 40 ülkede 110.000 kişilik bir kadro ile hizmet veren bir danışmanlık firması. IMRG ise online alışverişi geliştirmek amacı ile kurulmuş, e-ticaret sektörüne yönelik araştırmalar yapan ve üyelik sistemi ile hizmet veren 18 yıllık bir firma.

Rapora göre, İngiliz online ticaretinde Nisan 2010 satışlarına oranla en fazla artış gösteren ise alkollü içecek satışları. Online alışverişi tercih edenler arasında, kişi başına ortalama 174 poundluk (449 TL) satış gerçekleştirildiği belirtilen online içki sektöründe, Nisan 2010’a kıyasla %55 artış yaşandı.

IMRG Yöneticisi Tina Spooner online içki ve kıyafet alışverişlerindeki artışın modern alışveriş alışkanlıklarını sergilediğini ve zor ekonomik koşullarda alışveriş severlerin en iyi fiyatları bulabilmek için online alışveriş yapmayı tercih ettiklerini belirtti.

Rapora göre e-ticaretteki artış her sektörü kapsamıyor. Online alışveriş yapan İngilizler’in seyahat harcamalarında Mart ayına kıyasla %8’lik, geçen senenin Nisan ayına kıyasla %1’lik bir azalma gerçekleşti. Yüksek sıcaklıkların ve ekonomik koşulların insanların evlerinde kalmak istemelerinin sebepleri olabileceği belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*