13 Kasım 2018

Yükselen Market Fiyatları İngilizleri Online Alışverişe Yönlendiriyor

İngiltere’deki tüketicilerin dörtte üçü, gıda fiyatlarının artmasından dolayı, market alışverişini internetten yapmayı tercih etmeye başladı.

Nielsen’in yaptığı Global Survey of Digital Influence on Global Shopping (Dijitalin Küresel Alışverişe Etkilerinin Küresel Araştırması) araştırmasına göre, İngiliz tüketicilerin %74’ü interneti market alışverişi yapmak için kullanıyor. Bunun ana sebebi olarak paradan tasarruf sağlayabilmeyi gösteren raporda, kullanıcıların %48’i fırsatları, %30’u kuponları araştırırken %25’i de market alışveriş fiyatlarını karşılaştırmak için internetten yararlanıyor. İngiltere, interneti gıda alışverişlerinde para tasarrufu yapmak için kullanan Avrupa ülkeleri arasında %43’lük bir yüzde ile birinci sırayı çekiyor.

Araştırmada çıkan diğer sonuçlara göre her 10 İngiliz tüketiciden 1’i her gün market alışverişini yapmak için interneti kullanıyor. Bunun yanında %8’lik bir kesim ise her gün mutfak ihtiyaçları için kupon sitelerini ziyaret ediyor. Akıllı telefonlardaki uygulamaların, kullanıcıların bu ihtiyaçlarını karşılamadaki etkisi ise oldukça büyük.

Bunun yanında kullanıcıların %46’sı, internette geçirdikleri zamanın çeyreğini market alışverişleri sırasında harcadıklarını belirtiyor. %27’lik bir kesim ise market alışverişlerinin, internette geçirdikleri zamanın yarısını aldığını söylüyor.

56 farklı ülkeden 28.000 online tüketicinin katıldığı araştırmada açığa çıkan bulgular arasında, gıda fiyat karşılaştırma kategorisinin seyahat (%30), kitap, dergi ve gazete (%28) kategorilerinin arkasından %27 ile üçüncü sırada geldiği de bulunuyor.

İngiltere’nin e-ticaret pazarıyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, İngiltere E-ticaret Pazar Analizi: Gösterişli Caddelerden Online Mağazalara başlıklı yazımıza göz atabilirler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*