15 Kasım 2018

İngiltere Ebay Araba Satışlarının %20’si Mobil Cihazlardan

Ebay‘in İngiltere ayağı, mobil uygulamasından gelen yüksek oranlı satışlarıyla şaşırtıyor.

Özellikle araba satışlarının gerçekleştirilebildiği mobil uygulama Ebay Motors ile yüksek satış oranlarına ulaşabilen Ebay, mobil uygulamasından gelen araba satışlarının 2010 yılından 2011 yılına %120 artış gösterdiğini paylaşıyor.

Ödenen yüksek meblağlar dolayısıyla online satışlarının düşük olabileceği düşünülünen araba satışlarında yüksek satış rakamlarına ulaşan Ebay İngiltere, sadece mobil uygulaması üzerinden gelen araba satışlarının 2012’nin ilk üç ayında 70 milyon pounda ulaştığını açıklıyor.

Firma, 2012’nin ilk çeyreğinde 45.000 arabanın mobil uygulamaları üzerinden alındığını da eklerken, bu oranın Ebay İngiltere toplam araba satışlarının neredeyse %20’sine ulaştığını iletiyor. Ebay mobil uygulaması ile satın alınan en pahalı ürünün ise Porsche Carrera olduğu Ebay yetkilileri tarafından ifade ediliyor.

Ebay İngiltere, araba ve araba parçalarının mobil uygulamaları ile en çok satın alınan ürünler olduğunu da ekliyor. Marka tarafından paylaşılan verilere göre mobil uygulamaları ile en çok satın alınan araba markaları Ford, Vauxhall, Volkswagen, BMW ve Peugeot.

Ebay’in araçlar için yayına soktuğu uygulaması Ebay Motors’da kullanıcılar bir arabanın sadece arkadan resmini çekerek benzer araçların araştırmasını gerçekleştirebiliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*