16 Aralık 2018

İngiltere Ebay’in Satışlarının %10’u Mobilden Geliyor

Ebay İngiltere tarafından yapılan açıklamaya göre, akıllı telefonların kullanımındaki artışla doğru orantılı olarak firmanın mobil satışları da giderek artıyor.

Mobil satışların, toplam satışların %10’undan fazlasına denk geldiğini belirten Ebay yetkilileri, mobil cihazlar üzerinden her saniyede 1 satışın geldiğini iletiyorlar. Ebay İngiltere, geçen ay içerisinde mobil cihazlar üzerinden 2 milyon adet ürün satıldığını da belirtiyor.

İngiltere Ebay yetkilileri, lüks araç gibi £70,000’dan yüksek fiyatlı ürünlerin mobil cihazlar üzerinden satışının arttığını, Ağustos ayı içerisinde mobilden gelen en büyük satışın bir Ferrari F430 Spider F1 olduğunu paylaşıyorlar.

Ebay İngiltere Direktörü Angus McCarey, tüketicilerin online alışverişe alışmalarının uzun bir süre aldığını, mobil alışverişin kullanımının çok daha hızlı yaygınlaşacağına inandıklarını belirtiyor. McCarey, 50 yaş üstü İngiliz tüketicilerin mobil alışverişi 20 yaş altı kesimden daha sık kullandıklarını da ekliyor.

Ebay İngiltere’de mobil satışların en fazla gözlendiği kategoriler ise giyim, dvd, pc ve video oyunları, elektronik eşyalar, müzik, spor eşyaları ve mücevher olarak belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*