15 Kasım 2018

İngiltere E-Ticaret Sektörü 2015’e Kadar 1.5 Milyon Kişiye İş Sağlayacak

IMRG (Interactive Media in Retail Group) ve eDigitalResearch tarafından yapılan bir araştırmaya göre İngiltere’de şu an 730.000 olan online ticaret çalışanı sayısı, 2015 yılına kadar iki katına çıkarak 1,5 milyon kişiye ulaşacak.

185 online perakende mağazası ile Şubat ve Nisan ayları arasında gerçekleştirilen araştırmaya göre, sene başından bu yana online mağazaların %63’ü yeni işe alım gerçekleştirmiş.

Ankete katılan firmaların %60’ı gelecek sene yeni iş alımları yapmayı planladıklarını iletirken, mobil ticaretteki artışın bunda etkili olduğu belirtiliyor.

Ankette yer alan firmaların %74’ü geçen senenin sonundan itibaren cirolarında artış olduğunu da iletiyor.

Araştırma katılımcılarının %43.24’ü cirolarının %50’sinin internet satışlarından geldiğini belirtirken, %41.08’i gelirlerinin %91 ile %100’ü arasının online ticaret kanallarından geldiğini belirtiyor.

eDigitalResearch Direktörü Chris Russell, akıllı telefonların ve diğer mobil cihazların kullanımlarındaki artış oranları ile beraber, firmaların çok kanallı ticaretlerini geliştirmek için yeni iş alımlarını arttırdıklarının altını çiziyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*