13 Kasım 2018

İngiltere’de En Çok Trafik Alan 100 E-ticaret Sitesi Açıklandı

IMRG Experian Hitwise Hot 100 listesine göre İngiltere’nin trafiği en yüksek online shopping sitesi bu sene de Amazon.co.uk. Amazon.com da 6.sıradaki yerini koruyor.

Amazon.com Internet Retailer tarafından yapılan Europe 300 (Avrupa’nın ciroya göre en büyük 300 online alışveriş sitesi) sıralamasında birinci sırada idi.

Interactive Media in Retail Group (IMRG) ve web site trafik ölçümleme firması Experian Hitwise tarafından yapılan araştırmaya göre online süpermarket, giyim, aksesuar ve online alkol satışları bu sene e-ticarette payını büyütürken, İngiltere online alışverişinin %18’ini süpermarket alışverişleri oluşturuyor.

Mayıs 2011 – İngiltere E-ticaret Top 25 Site (Trafiğe Göre)

İngiltere E-ticaret Top 25 Site (Trafiğe Göre)
*100 sitenin tamamı yazının sonundaki listede bulunmaktadır.

Araştırmada ev eşyaları satan online alışveriş sitesi Argos 2. sıradaki yerini korurken, Tesco geçen seneye oranla 2 sıra yükselerek 3. sıraya yerleşti.

Listedeki bir başka önemli değişiklik ise Apple‘ın geçen seneye oranla 4 sıra birden gerilereyek Mayıs 2011 sıralamasında sekizinciliğe düşmesi.

Experian Hitwise Araştırma Direktörü büyük süpermarket ve giyim/aksesuar firmalarının online alışverişi arttırmak için çabaladığını belirtti. Online bahçe dekorasyonu alışverişine de daha fazla önem verildiğini belirten Robin Goad, listede en iyi performans gösteren firmaların online süpermarketler olduğunun altını çizdi.

Listedeki diğer büyük değişiklikler ise söyle;

 • Ecza ve güzellik ürünleri satan Boots UK 18 sıra yükselerek 26. sıraya yerleşti.
 • Ikea online satışlarda 13 sıra yükseldi ve 36. sıraya oturdu.
 • H&M listeye 52, Etsy 53. sıradan giriş yaptı.
 • Ulaşım firması National Express Mayıs 2010’a kıyasla 23 sıra yükselerek 70. oldu.
 • Süpermarket zinciri BHS 22 sıra yükselerek 63. oldu.

IMRG Experian Hitwise Hot 100 raporundaki sıralamanın sitelerin trafiğine göre olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

E-ticarette Avrupa’nın öncüsü İngiltere’deki gelişmeler ABD’deki yatırım ve araştırma şirketleri tarafından yakından takip ediliyor.

Mayıs 2011 – İngiltere E-ticaret Top 100 Site (Trafiğe Göre)

İngiltere E-ticaret Top 100 Site (Trafiğe Göre)Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. merhaba sizi internette bulmak benim için çok büyük bir şans.ben takı grubuyla ilgileniyorum. etsy den leydihandmode isimli dükanım var oradan bakabilirsiniz. yurt dışına toptan pazarlrmak amacım . fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum.bana önderlik edip yoluma ışık tutarsanız çok sevinirim.hoşça kalın allaha emanet olun

 2. Gecen sene bir websayfasi actirdim Ingiltere’de (Ingilizim zaten ama Turkce biliyorum) ve ordan ev icin aksesuarlari satiyorum her yere. Turk musterilerim var ve yorum aldim bir kac tane musteriden, cok memnun kaldiler… Hic gumruk problem olmadi ve yedi gun icinde paketler musterilerimin elinde kaldi. Benim gordum a kadar Ingiltere’den alisveris yapmak problemsiz ve keyifli oluyor. Size bekliyoruz http://www.hoshhome.co.uk

  • Biz de İngiltere de bir e-ticaret sitesi açarak ürün satmak istiyoruz.

   Bu konuda sizden yardım alabilirmiyiz. Örneğin;

   İngiltere de E-ticaret sitesi açmak için gerekli koşullar neler ?

   Sizin tavsiye edeceğiniz site tasarımı firmalar var mı?

Fikrini söyle

*