11 Aralık 2018

İngiltere Online Giyim Sektöründe 90 Dakikada Kapıya Teslim Hizmeti

Online alışveriş sektöründe rekabet koşulları kızıştıkça firmalar müşterilerini ellerinde tutmak ya da yeni müşterilere ulaşmak için farklı yöntemler geliştiriyor.

İngiliz Coast, Oasis ve Warehouse kıyafet firmalarının da sahibi Aurora Fashions, Londra online alışverişlerde, Londra içindeki müşterilerine 90 dakikada kapıya teslim hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Grubun çok kanallı ticaret yönetiminden sorumlu Direktörü Hash Ladha, müşteri ilişkilerini geliştirmek ve sağlamlaştırmak için 90 dakikada teslim hizmetini başlattıklarını, şimdilik sadece Londra için geçerli olacak olan bu hizmetin İngiltere geneline yaygınlaştırılması için uğraştıklarını belirtti.

90 dakikada satın alınan ürünün kapıya teslimi için belirlenen kargo ücreti ise £9.99, yani yaklaşık 26TL.

Aurora, aynı hizmeti alt markaları Coast, Oasis ve Warehouse için geçen hafta sunmaya başlamıştı. Firma İngiltere online alışveriş sektöründe bu kadar hızlı kapıya teslim hizmeti sunan ilk marka.

Ladha aynı zamanda grubun marka stratejisinin güçlü müşteri ilişkileri olduğunu, bu yeni teslimat yönteminin amacının, online alışveriş yapmayı tercih edenlere, online alışverişin avantajlarını en iyi şekilde yaşatmak olduğunu belirtti.

“18 Dakika En Kısa Teslimat Süresi”

Firma yetkilileri Aurora’nın en hızlı teslimatının 18 dakika olduğunu belirtti.

90 dakika teslimat hizmetini ise Aurora adına yeni bir İngiliz internet girişimi Shutl firması sunuyor. Firma müşterilere en kısa zamanda teslimat yapabilmek için, online satın alınan markanın en yakın mağazasından ürünü alıp teslimatı gerçekleştiriyor.

Aurora’nın online alışverişe getirdiği bu yeni ve biraz da riskli yöntem ile İngiliz online giyim sektöründe büyük avantaj sağlaması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*