16 Kasım 2018

İngiltere Online Satış Rakamları, Yükselmeye Devam Ediyor

england800 Milyar TL‘ye yakın e-ticaret hacmiyle göz kamaştıran Avrupa‘nın, en önemli e-ticaret ülkelerinden İngiltere, önlenemez yükselişini sürdürüyor. Capgemini ve Interactive Media in Retail Group‘un yaptığı araştırmaya göre, 2012 Şubat‘tan bu yana online satış rakamları, yüzde 13 oranında artış gösterdi.

Avrupa’nın en çok sınır ötesi online satış yapan ülkesi İngiltere’de, mobil satış rakamları geçen yıl bu zamanlara göre düşüş gösterse de, yüzde 184‘lük bir yükseliş yakaladı. Bu rakam 2012 Aralık ayında yüzde 207 artarken, 2012 yılının tamamında ise İngiltere e-ticaret sektörü, yüzde 307‘lik bir artışa tanıklık etmişti.

Satış rakamlarının yanı sıra mobil dönüşüm oranında da yükselişini sürdüren İngiltere’de, Şubat 2013‘de elde edilen dönüşüm oranı yüzde 2,3. 2011 yılının ortalama oranı yüzde 1 iken, Kasım 2012 dönüşüm oranı yüzde 2 idi. Bu rakamlar bize online alışverişe yeni tüketicilerin dahil olduğunu söylerken, Avrupa’daki ekonomik krizi aşabilmek için e-ticaret şıkkını da kullanmak isteyen İngiltere’de ümitlerin artması gerektiğini gösteriyor.

Genel e-ticaret rakamlarına bakıldığında geçen yılın Şubat ayına göre İngiltereli tüketiciler, ürün başına daha az ücret öderken, toplam e-ticaret hacmi yükselmeye devam ediyor.  Bütün online alışveriş kategorilerinin çift haneli artış gösterdiği ülkede, Sevgililer Günü sebebiyle hediye kategorisinin artışı yüzde 36‘yı buldu. Her ne kadar sürekli yükselen bir grafikten bahsetsek de Sevgililer Günü’ne rağmen, Şubat 2013 rakamları, 2008 Ekim‘den bu yana en düşük ay olarak kayıtlara geçti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*