11 Aralık 2018

İngiltere Online Satışları Eylül Ayında %15 Arttı

Interactive Media in Retail Group tarafından yayınlanan İngiltere 2011 Eylül ayı online alışveriş rakamlarına göre, İngiliz tüketicilerin online alışveriş oaranları Eylül ayında geçen senenin aynı ayına kıyasla %15 artış gösterdi.

Bu hızlı büyümenin aksine, offline satışlardaki Eylül ayı artışı 2010 Eylülüne göre sadece %0.3 olarak belirlendi.

IMRG Capgemini e-Retail Sales Index raporunda İngiliz tüketicilerin Eylül ayında 5.5 milyon poundluk online harcama gerçekleştirdikleri, bu ay içerisinde en hızlı artış yaşayan kategorilerin %40 artış ile ev ve bahçe eşyaları, %21 ile giyim ve %16 ile alkollü içecek alışverişleri olduğu bilgisi paylaşıldı.

Online alışverişlerin Ağustos ayına kıyasla %6 artış gösterdiği de belirtilirken, yüksek fiyatlı tüketim ürünlerinin online satın alımlarındaki artış oranının, diğer kategorilere göre daha yavaş olduğu eklendi.

Elektronik alışverişlerinin geçen senenin Eylül ayına kıyasla %9 büyüme gösterdiğini belirten araştırma yetkilileri, seyahat alışverişlerindeki artışın ise sadece %4 olduğunu paylaştılar.

Capgemini Danışmanlık ve Teknoloji Başkanı Chris Webster İngiliz tüketicilerin harcamalarında hala dikkatli davrandıklarının, ama harcamaları tamamen kesmek yerine lüks tüketim ürün alışverişlerini azaltmayı seçtiklerinin rapor ile belirlendiğini iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] İngiltere Online Satışları Eylül Ayında %15 Arttı […]

Fikrini söyle

*