13 Aralık 2018

İngiltere’de Netflix – Amazon Kapışması Kızışıyor

Amazon‘un Prime hizmeti ile ABD’de Netflix‘in pazar payına ortak olması ile başlayan iki online ticaret devi arasındaki pazar kapışması, ABD’den sonra İngiltere’de de son hız devam ediyor.

Birbiri ardına içerik anlaşmaları imzalayan iki firma, birbirlerine yakın sundukları fiyatlarla da İngiltere’de tüketicilerin kafalarını karıştırmaya devam ediyorlar.

Ocak ayının başında Netflix’in İngiltere pazarına girmesi, Netflix’i Amazon’a ait LoveFilm International firmasının rakibi konumuna getirmişti. Üyelerine ilk ay ücretsiz hizmet sunmayı taahhüt eden Netflix, üye kazanımlarına oldukça hızlı bir şekilde başlamıştı.

İki firma ardı ardına BBC ile içerik anlaşması yaparak, içerik anlamında birbirlerinden geri kalmamak adına yarışırken, içerik anlaşmaları konusunda son haber Amazon cephesinden geldi.

Disney ile bir anlaşma imzalayan LoveFilm International, ABC yapımlarını Avrupalı tüketicilerle buluşturmaya başlayacağını açıkladı.

LoveFilm’in oldukça popüler Lost, Grey’s Anatomy, Desperate Housewives gibi yapımları bünyesinde barındıran ABC anlaşmasından sonra, Netflix’in yeni adımının ne olacağı rekabet koşulları da göz önüne alınacak olursa, oldukça kısa sürede ortaya çıkacağa benziyorSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*