19 Kasım 2018

İninal Lansmanını Yaptı, Ön Ödemeli Kart Pazarı Büyüyor

Sizlere Temmuz 2012’de duyurduğumuz ve fiziksel alışverişin yanı sıra online alışveriş alışkanlıklarını da etkileyebileceğini iddia ettiğimiz İninal, bugünkü Webrazzi Ödeme Sistemleri Konferansı’nda görücüye çıktı.

Mastercard ve Bilginet ile yapılan işbirliği ile ortaya çıkan ve Provus Bilişim Hizmetleri A.Ş. ve Elektronik Kart A.Ş.’nin ortak markası olan İninal, ön ödemeli (prepaid) bir Mastercard hizmeti. Offline ya da online ortamlarda para yükleyebileceğiniz İninal kartlarını yine offline ya da online ortamlarda harcayabiliyorsunuz. Bu da güvenlik endişesi taşıyan ve yüklediği miktarda parayı harcamak isteyen kişiler için alternatif bir ödeme hizmeti demek.

Webrazzi Ödeme Sistemleri Konferansı’nda Mastercard adına konuşan Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney ve Provus adına konuşan Satış & Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ömerbeyoğlu ile Genel Müdür Ahmet Işık ödeme sistemlerinin ve ön ödemeli kartların geleceğinden bahsederken İninal’ın da tanıtımını yapmış oldu. Türkiye’de kartlı ödemelerin tüm harcamaların yüzde 30’unu kapsadığını belirten Güney, özellikle dijital cüzdanlara dikkat çekerek ödeme sistemlerinin geleceğinin bu yönde gelişeceğini belirtti. Ömerbeyoğlu ise Provus’tan ve gelecek planlarından bahsederken, Işık da İninal’ın lansmanını gerçekleştirdi.

En az 25 TL, en çok da 300 TL yüklenebilen İninal kartları Migros, PTT ve ING Bank şubeleri gibi 4 binin üzerinde satış noktasından temin edilebiliyor. Aynı bir banka ya da kredi kartı gibi üzerinde kart numarası yer alacak olan İninal kartları ile bilinen e-ticaret siteleriyle yapılan anlaşmalar sayesinde İninal kartı sahiplerine özel indirimli alışveriş mümkün olacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Online alışverişte, sanal kart kullanmak daha pratik. Elbette talep olacaktır fakat alışkanlıkları değiştireceğini sanmıyorum.

Fikrini söyle

*