18 Aralık 2018

Mobil Cihazlardan Reklam Gösteriminde Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Ülkeleri Arasındayız

Inmobi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, mobil cihazlardan reklam gösterimi git gide artıyor.

Akıllı telefonların ve tablet cihazların kullanım oranının yükselmesi ile artan mobil reklam gösterimlerinde Türkiye, reklam gösterimi oranı ile Avrupa listelerinin başlarında yer alıyor.

InMobi’nin Avrupa, Kuzey Amerika ve Global olarak hazırladığı mobil cihaz reklam gösterim araştırmasında, Avrupa mobil reklam gösterim oranlarındaki Şubat ayından Mayıs ayına yaşanan yaklaşık 1 milyarlık gösterim artışı dikkat çekiyor.

Bu 3 aylık süre içerisinde mobil reklam gösterim orallarında %38, sadece akıllı telefonlardaki reklam gösterimlerinde ise %51’lik bir artış yaşandığı InMobi tarafından belirtiliyor.

Araştırmada, Android cihazların Avrupa mobil reklam sektörünün %26’sına hakim olduğu da belirlenirken, iPhone’un oranı %19 olarak belirtiliyor. Kuzey Amerika’da da Android %35.5’lik gösterim oranı ile liste başı olarak yer alırken, global platformda Nokia’nın %19.6’lık bir oranla ilk sırada yer alması dikkat çekiyor.

Mobil reklam gösterim oranlarında en hızlı büyüyen 3 ülke ise %23’lük gösterim oranı ile İngiltere, %8.8’lik gösterim oranı ile İspanya ve %12.1’lik gösterim oranı ile Almanya olarak belirtiliyor.

Türkiye %5.5’lik reklam gösterim oranı ile, İsviçre, İtalya ve Rusya’yı geride bırakıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*