19 Haziran 2018

Erkek Tüketiciler Mobil Reklamlarla Daha İlgili

Mobil kullanım alışkanlıklarının değiştiği bir gerçek.

İndirimlerden daha fazla haberdar olmak isteyen tüketici oranının artışı ile, kullanıcıların reklamlara bakış açısı da değişiyor.

InsightExpress tarafından gerçekleştirilen mobil reklam araştırmasına göre, 18 ve 29 yaş arası erkek tüketiciler, mobil reklamlardan rahatsız olmuyor, bunun tersine bu kesimin %40’ı mobil reklamlardan keyif alıyor.

Bu oran aynı yaş grubu kadınlarda ise %15.

InsightExpress tarafından yapılan araştırmada, 18-29 yaş arası erkeklerin %69’u mobil reklam gördüklerini hatırlarken, kadınların %49’u mobil reklamları hatırlıyor.

Erkek tüketicilerde mobil reklamlardan rahatsızlık duyma oranı %32 civarlarında, kadınlarda ise yine yüksek bir farkla %47 civarlarında.

Genelde kadın tüketicilerin indirim ve kampanyalardan haberdar olabilmek adına reklamlara daha sıcak baktıkları düşünülürken, erkek tüketicilerde oldukça yukarıda görünen bu oran, farklı cinsiyetleri hedefleyerek oluşturulan reklamların içeriği ile de ilişkili olarak farklılık gösteriyor olabilir.

Yine de oranlar arasındaki bu büyük fark, pazarlama uzmanları için fikir verici olabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*