18 Kasım 2018

Instagram Kendi Facebook Sayfalarını Test Ediyor

İnstagram-sosyal_medya-sosyal_medya_pazarlaması-instagram_profil

Instagram kurumsal hesaplara iletişim düğmesi ekliyor. Böylece kullanıcılar iş yerinin e-posta adresine tek tuşla ulaşabilecek ve haritada konumunu gösteren pop-up pencereyi açarak yol tarifi alabilecekler. Sonuçta Instagram’ın sahibi Facebook ve bu nedenle Instagram gittikçe Facebook’a benziyor; çünkü Facebook gibi kârlı bir iş modeli oluşturmaya çalışıyor.

Instagram ilk olarak Facebook gibi reklam satışına geçti ve ardından promosyonlu paylaşımları Facebook gibi üste çıkaran bir algoritma test etmeye başladı. Şimdi de Facebook Sayfalarda olduğu gibi iş yeri profil bilgilerini içeren bölümleri test etmeye başlıyor.

Instagram kurumsal hesaplar için özel tasarlanan profil sayfaları geliştirmeye başladığını birkaç ay önce duyurmuştu. O zaman Instagram yöneticileri sayfada gördüğünüz ekran görüntüleriyle ilgili doğrudan yorum yapmamış, ama birkaç ay içinde Instagram’a gelecek olan yeni kurumsal iletişim araçlarını test etmekte olduklarını söylemişti.

İlgili yazı: 5 Adımda E-Ticaret Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Havasından geçilmiyor

Instagram’ın kendi Facebook Sayfalar versiyonunu test etmesi hepimizin korkulu rüyası olan o itici ve eski model Facebook web arayüzünün Instagram’a geleceğini göstermiyor tabii. Tersine, kullanıcılar kurumsal profillerde tek tuşla adres bilgilerine kolayca ulaşabilecek ve iş yerinin haritadaki konumunu gösteren pop-up’ı açabilecekler. Instagram kendi tasarımını bozmadan bu bilgileri içeren bir pop-up menü eklemiş bulunuyor.

İlgili yazı: Instagram’ın Yeni Hesap Geçiş Özelliğini Pazarlamada Kullanmanın 3 Farklı Yolu

İnstagram-sosyal_medya-sosyal_medya_pazarlaması-instagram_profil

Yine de Facebook’a benziyor

Dikkatli okurlarımız Instagram iletişim düğmesinin Facebook’un 2015 Eylülde kendi Sayfalarında yaptığı değişikliğe benzediğini fark edecektir ki bu da Facebook’un 2012’den beri yaptığı ilk büyük tasarım değişikliğiydi. Facebook da bu değişiklikle işyeri iletişim bilgilerini öne çıkarmıştı. Belli ki Instagram bu oyunda ben de varım diyor.

Twitter, Facebook ve Instagram’da Etiketler Nasıl Kullanılır?Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*