17 Kasım 2018

Intel Bilgisayarlara Temassız Ödeme Teknolojisi Getiriyor

intel nfc laptop 600
Intel online alışveriş yapan kullanıcılarına NFC uyumlu cep telefonları veya temassız kartlar aracılığıyla ödeme imkanı tanıyacağını açıkladı. Yeni teknolojiye göre kullanıcılar masaüstü bilgisayar ya da laptop’larına eklenmiş bir sistem sayesinde telefonlarını ya da kartlarını bilgisayara yaklaştırarak ödemelerini yapabilecek.

Yapılan açıklamaya göre bu hamle kullanıcılara güvenli ve kullanışlı bir e-ticaret deneyimi vaat ederken, Intel de yeni modellerine NXP’nin “PN544PC” NFC alıcısını ekleyerek bu sistemi yaygınlaştırmayı planlıyor.

Yeni ödeme yöntemi, MasterPass adındaki temassız kart teknolojisi sayesinden şimdilik sadece MasterCard müşterilerinin kullanımına açık durumda. Bu teknolojiyle yapılacak tüm işlemler aynı zamanda Intel’in Kimlik Koruma Teknolojisi’yle (Identitiy Protection Technology/IPT) koruma altında tutuluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. bence böyle bir sistem kesinlikle gerekli şuanki sistem yüzünden yüzbinlerce insan mağdur.kredi kartı bilgilerini ele geçirmek çok kolay bazı rus kaynaklı sitelerde 12 dolardan kredi kartı bilgileri satılmaktadır bizzat 16 yaşındaki bir çocuk bana gösterdi çok şaşırdım.

Fikrini söyle

*