18 Kasım 2018

Intel ve Ortaklarından Yeni Dijital Ödeme Çözümleri

Intel, iş ortakları Arçelik, Intertech ve PayByMe ile 3 yeni nesil ödeme çözümünü hayata geçirmek üzere önemli işbirliklerine imza attı. Intel, DenizBank ve Intertech ortaklığıyla dünyada bir ilk olarak tablet ve bilgisayarları mobil POS’a çevirmeyi hedeflerken, Intel’in diğer iş birliği Arçelik’le yazarkasa POS alanında oldu. Intel tabanlı yazarkasa POS’lar ekstra güvenlik ve kullanım kolaylığını bir arada sunuyor. Intel’in PayByMe ortaklığı sayesinde ise, Intel tabanlı bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonlardan uygulamalar içinden sadece tek dokunuşla ödeme yapılabilecek.

Arçelik yeni nesil ödeme sistemleri

Arçelik’in Intel ile geliştirdiği Yeni Nesil Ödeme Sistemleri işletmelere yönetilebilirlik ve güvenlik açısından önemli özellikler sunuyor. Aynı zamanda bulut tabanlı uçtan uca geliştirilmiş sistem, akıllı mağazacılık uygulamaları için güçlü bir altyapı sağlıyor. Arçelik ve Intel’in nesnelerin interneti konusunda birlikte yaptığı Ar-Ge çalışmaları Türkiye’de en ileri teknolojiye sahip çözümlerin oluşmasını ve ilgili alanlarda dünyada liderlik sağlayacak sistemlerin geliştirilmesini sağlıyor.

Intel – Intertech işbirliği ile alışverişte yeni bir dönem başlıyor

Intel ve Intertech işbirliği ile geliştirilmekte olan temassız ödeme çözümü sayesinde işletmeler, NFC özelliğe sahip Intel tabanlı tablet ve bilgisayarları temassız POS cihazına dönüştürebilecekler. Türkiye’de ilk kez DenizBank işbirliğiyle hayata geçirilecek çözüm kapsamında, tablet ve bilgisayarlar mobil POS cihazı olarak kullanılabilecek. Böylece işletmeler, mikro-ödeme yeteneklerine sahip yenilikçi çözümlere ve uygun fiyatlı cihazlara sahip olacak, yeni gelir kaynakları yaratma, verimliliği ve müşteri memnuniyetini artırma olanağına sahip olacaklar. Tüketiciler de daha rahat ve hızlı ödeme yapma ve sadakat programları sayesinde daha uygun teklifler bulma şansını yakalayacak.

PayByMe ile dijital ödeme

Intel Doğrulama Teknolojisi (Intel IPT) ile temassız online ödeme yapılmasına olanak tanıyan “One Click Payment” ile kullanıcılar Intel tabanlı bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlardan tek bir dokunuşla ödeme yapabiliyorlar. Bu sayede oyunseverler oyun içinde güvenli ve hızlı bir şekilde tek tıkla satın alma yapabilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*