10 Aralık 2018

InterContinental Oteller Mobilden 10 Milyon Dolarlık Kazanç Sağlıyor

InterContinental Hotels Group (IHG), mobil rezervasyon kanalları ve uygulamalardan 10 milyon dolara yakın kazanç elde ettiklerini belirtti.

Haziran 30’da sona eren çeyrek bilgilerini paylaşan InterContinental Grup CEO’su Richard Solomons, müşterilerin rezervasyon alışkanlıklarının hızla değiştiğini, bu nedenle mobil kazançlarının daha da artmasını beklediklerini iletti.

Mobil oda rezervasyonlarında neredeyse %1000 artış olduğunu da belirten Solomons, 2011’in ilk 5 ayındaki mobil rezervasyonların, 2010 yılındaki toplam rezervasyonları şimdiden geride bıraktığını ekledi.

IHG geçen ay yayına soktuğu Windows Phone uygulaması ile, Windows telefonlarına uygulama oluşturan il otel zinciri olmuştu.

IHG yöneticisi, mobil cihazlardan rezervasyon yapan müşterilerin neredeyse %65’inin 1 gün içerisinde otelde konaklama yaptığını belirterek, bu müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için lokasyon odaklı rezervasyon hizmetlerini başlattıklarını da ekledi. Bu uygulama ile otel müşterileri kendilerine en yakın olan IHG lokasyonlarını görüntüleyip, rezervasyonlarını gerçekleştirebiliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*