14 Kasım 2018

Internetten Satın Alabileceğiniz En Pahalı 8 Ürün

Online alışveriş yapmanın tüketiciler açısından neredeyse gündelik bir davranış haline geldiği biliniyor. Satın alınan ürünün hedef kitlesine ve ürünün türüne göre yoğunluğu değişen davranışın bu denli yaygın olmasının önemli sebeplerinden biri ise her türlü ürünün kolayca bulunabileceği e-mağazaların çeşitliliği.

Peki, teknolojik cihazlardan; giyim, gıda, hobi ürünleri ve hatta gayrimenkule kadar git gide genişleyen bir skalaya sahip olan internetten satın alınabilecek en pahalı ürünler neler olabilir?

Bu konuyla ilgili olarak, internetten satın alınmış ve alınabilinecek en pahalı ürünler ile ilgili bir derleme hazırladık. Bu listede pek çok kategoriden ve siteden ilginç örnekler yer alıyor. Dünyaca ünlü online alışveriş devleri eBay ve Amazon bu sorunun cevabını verebilmemizi sağlayan satışların en çok yapıldığı yerler.

Elvis Presley ve James Dean oyması: 1,5 milyon dolar

elvis-presley-james-dean-oyması
Elvis Presley’e olan hayranlığını sağlam bir şekilde perçinlemek isteyenler eBay’de satışa çıkarılan ve hala satışta olan bu oymayı satın aldığında kargo ücreti ödemiyor.

Giga yat: 140 milyon dolar

Motor Yacht Katara
Yine eBay’da, 2005 yılında satışa sunulan bu ultra lüks yat, 140 milyon dolara satın alındı. Yat; 8 misafir kabini, 1 büyük salon, fitness ve sinema salonu, çalışma ofisi ve helikopter garajından oluşuyor.

Et görünümlü taş: 1,255 milyon dolar

et-gorunumlu-tas
Tamamıyla doğal olan bu taş, eBay‘da alıcısını bekliyor.

Samur kürk: 29,995 milyon dolar

samur-kurk
Amazon‘da ilan edilen Rus yapımı bu kürkün satışı, alıcı bulunamadığından veya başka bir sebeple iptal edildi.

Hogus Wagner’ın beyzbol kartı: 1,265 milyon dolar

hoguwagner-beyzbol-kartı
Ünlü spor kolleksiyoncusu Michael Gidwitz’ in sahibi olduğu bu kart, 2,5 x 1,5 boyutlarında ve Amerikan’ın en ünlü beyzbol oyuncusu Hogus Wagner’e ait. Kart 2010 yılında eBay’dan satıldı.

Warren Buffet ile öğle yemeği: 2,6 milyon dolar

warren-buffet-fotograf
2010 yılında eBay’da yaptığı açık arttırmayla, Berkshire Hataway şirketinin ünlü CEO’su, bir hayır kurumuna bağışta bulunmak kaydıyla, 2.6 milyon dolara öğle yemeğini paylaştı.

Gulfstream jet: 40 milyon dolar

en pahalı jet 600
Mark Cuban, bu jeti 40 milyon dolara satın aldığında, tek seferde en yüksek miktarla online alışverişi yapan kişi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmayı başarmıştı.

Bridgville Kasabası: 1,77 milyon dolar

bridgeville-kasabası
2002 yılından beri tam 3 kez eBay’da açık arttırmaya sunulan ve sonunda satın alınan bu kasaba, yaklaşık 30 haneye sahip. Kuzey Kaliforniya’da yer alan Bridgeville, satılan ilk kasaba olma ünvanına sahip.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. İnternetten ürün satmak isteyenler kafasında en çok merak ettiği iki husus vardır.

    1-) İnternetten en çok satılan ürünler nelerdir ?

    2-) Ücretsiz e-ticaret sitesi nasıl açılır ?

    Arkadaşlar ben size 2. madde için bilgi verebilirim. Şahsen vitrinde.com diye bir site var ben vitrinde şirketinin hizmetini kullanıyorum. Tamamıyla ücretsiz size 10 dakika içerisinde anahtar teslim muhteşem e-ticaret sitenizi veriyorlar. Kolay kullanım detaylı yönetim paneli ve tüm modülleri ücretsiz şekilde. Ayrıca siter kendi alan adınız üzerinden sitenizi açabiliyorsunuz veya dilerseniz kendi istediğiniz yerde barınabiliyorsunuz. Üstelik tek şartları ürün satarsanız sadece satışlarınızdan %3 komisyon alıyorlar. Yani 100 TL satış yaptığınız durumda 3 TL para ödemiş oluyorsunuz. Bence mükemmel bir durum çünkü biliyoruz ki günümüzde e-ticaret site fiyatları çok uçuk durumda veya ücretsiz verilenler de mutlaka ya geçici süreli ücretsiz veya modülleri ücretli. Ancak http://www.vitrinde.com sitesinde tamamıyla herşey ücretsiz.

    Umarım faydalı olmuştur. Bol kazançlar.

  2. Faydalı bilgi paylaşımlarınız için teşekkürler

Fikrini söyle

*