21 Kasım 2018

iOS’un E-Ticaret Dönüşüm Oranı Daha Yüksek

Yeni bir araştırma değişen mobil kullanım ve markaların pazarlamada bu mobil cihazları nasıl kullanması gerektiğini ortaya çıkartırken, bir diğer araştırma ise kadın ve erkeklerin alışverişi tamamlama oranları üzerine sonuçlar yayınladı.

Öncelikle Fiksu, Eylül ayı endeksini yayınlayarak, akıllı telefonların güçlü adaptasyonunun devam ettiğini ortaya koydu. Apple iOS’un yeni sürümünün ortaya çıkması ile birlikte, Sadık Müşteri Başına Maliyet Endeksi -%21 oranına gelirken, Piyasaya Çıkma Maliyet Endeksi aydan aya %38, yıldan yıla ise %48 oranına yükseldi.

fiksu_micah_adler-304Fiksu’nun CEO’su Micah AdlerYıldan yıla mobil cihazların, uygulamaların ve medya maliyetlerinin yükselmesi, günümüz pazarlamacıları için hem byük fırsatlar hem de büyük zorluklar ortaya çıkartıyor” dedi. “Eylül ayında yeni iOS’un ortaya çıkması ile birlikte, tatil sezonuna yaklaşan uygulama pazarlamacıları için sahne kurulmuş oldu. Önümüzdeki aylarda, iPad ile Samsung ve Google Nexus’un yeni Andoid modelleri ile birlikte mobil pazarlamadaki aktivitenin daha da artacağını düşünüyoruz“.

Bu arada AppLovin de kendi mobil üzerinden alışveriş harcaması pazar araştırmasını yayınlayarak, iOS kullanıcılarının Android kullanıcılarına göre daha çok dönüşüm sağladığını ve kadınların platform bağımsız olarak bir alışerişi daha çok tamamladığını ortaya çıkarttı. Araştırmadan bazı istatistikler aşağıdaki gibi:

  • Android kullanıcıları tekliflere iOS kullanıcılarına göre daha çok tıklıyor.
  • iOS kullanıcıları Android kullanıcılarına göre daha çok dönüşüm sağlıyor.
  • iOS kullanıcıları, satın alma başına Android kullanıcılarına göre daha çok para harcıyor.
  • iOS üzerinden alışveriş yapan kadınlar, ortalama olarak alışveriş başına 20 doların hemen üzerinde harcama yaparken, Android kullanıcısı kadınlar 20 doların hemen altında.
  • Erkeklerde ise durum, iOS kullanıcıları 15 doların biraz üzerinde alışveriş başına harcama yaparken, Android kullanıcıları 15 doların altında kalıyor.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*