18 Aralık 2018

iPhone ve Android Kullanıcılarının %25’i M-Ticaret Uygulamalarını da Kullanıyor

Forrester tarafından yayınlanan “The State of Mobile Commerce Apps” araştırmasına göre iPhone kullanıcılarının %25’i, Android kullanıcılarının da %21’i mobil ticaret uygulamalarını kullanıyor.

68 mağaza ve 42,792 ABD ve Kanadalı aile ile gerçekleştirilen araştırmadaki mobil uygulama kullanım oranları konusunda Forrester yetkilileri, bu oranların önemli bir azınlık olduğunu, ama yine de mobil yatırımlar yapmak için tek başına yeterli olmadığını iletiyorlar.

Fakat yetkililer Amerikan cep telefonu kullanıcılarının %6’sının mobil uygulamalar üzerinden alışveriş yaptıkarını, %20’sinin de uygulamalar üzerinden alışveriş yapmaya sıcak baktığını da ekliyorlar.

Yine Forrester tarafından kısa bir süre önce yayınlanan bir başka araştırmada, Amerika’da bulunan mağazaların %44.4’ünün mobil uygulama oluşturmak için yatırım yaptığı ortaya çıkmıştı. Forrester yetkilileri 2010 yılında bu oranın %15.1 olduğunu belirtiyorlar.

Forrester’ın raporundaki bir diğer veri ise pazarlama uzmanlarının mobil ticarete bu sene sonuna kadar 1 milyar dolar yatırım yapmasının beklendiği. iPhone ya da Android uygulaması oluşturmanın bedelinin yaklaşık 48.646$ olduğunu belirten Forrester yetkilileri, mobil uygulamaların mobil siteler kadar zengin içerikli olmadıklarını, fakat sundukları hızlı hizmet ile kullanım kolaylığı açısından tüketiciler tarafından tercih edildiklerini iletiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*