20 Kasım 2018

İş Yönetiminde Organize Olmanız İçin 5 Uygulama [Liste]

İster girişimci, yatırımcı, e-ticaret uzmanı veya sosyal medya gurusu olun, iş akışlarımızı ve buna bağlı olarak hayatımızı organize etmek, dahası yaptığımız organizasyona sadık kalabilmek, etkin olarak iş yapabilmenin en önemli adımlarındandır. Doğru uygulamalar ile yüklü bir cep telefonu, her türlü sekreterya ihtiyacınızı çözebileceği gibi, işinize ve iş akışlarınıza kolayca yön verebilirsiniz. Bizim de çok sıklıkta kullandığımız bu uygulamalara bir göz atalım.

Evernote

evernote

Evernote, her şeyi her türlü platformda hatırlamanızı sağlayacak kullanımı oldukça basit bir uygulama. Uygulama yalnızca notlar almanızı, listeler yapmanızı, fotoğraflar ve ekran görüntüleri kaydetmenizi, kartvizitleri taramanızı sağlamıyor, aynı zamanda bunların içinde istediğiniz gibi arama yapmanızı ve farklı notlar ile kayıtları birbirleri ile ilişkilendirebilmenizi sağlıyor. Ne kadar çok toplantıya, seminere, konferansa katılırsanız katılın, edindiğiniz tüm bilgi ve deneyimi sizin için saklayıp, Android’den BlackBerry’ye, Windows XP’den iOS’a kadar aklınıza gelebilecek tüm platformlarda erişebilmenizi sağlayan bu uygulama, verimliliğinizde anında bir artış sağlayacaktır.

TripIt

tripit

İş seyahatleri, lojistik sorunlar, son saniye rötarları, konfirmasyonlar. TripIt bütün bunları sizin için tek merkezden gösteriyor. Basitçe planlarınız için gelen konfirmasyon e-postalarını plans@tripit.com adresine yönlendiriyorsunuz ve her seyahatiniz için detaylı bir kılavuzunuz oluyor. Uygulama bir yere nasıl gideceğinizden çok nereye gideceğiniz konusuna odaklanıyor.

UberConference

uberconference

Eğer yurt dışı ile sıkı ilişkiler içerisinde bir iş yapıyorsanız, iş seyahatleri bütçenizin belini bükebilir. Dahası, kıtalar arası konferans aramaları, kimi zaman seyahatten de pahalıya gelebilir. böyle bir durumda UberConference gibi uygulamalar imdadımıza yetişiyor. Banka hesabınızı boşaltmadan konferans yapabilmenizi sağlayan en etkili uygulamalardan birisi. Ücretsiz versiyonunda kayıt olan herkes 5 konferans görüşmesi hakkı kazanıyor. Sosyal medya hesaplarınızı da uygulamaya bağlarsanız, bu sayı 17 konferansa kadar yükseliyor. Hiç de fena bir teklif değil.

ScannerPro

ScannerPro

Konferanslarda veya beyin fırtınası toplantılarında aklınıza gelen fikirleri bir peçetenin üzerine karalayıp sonra da unutmak genelde herkesin başına gelen bir durum. Toplantı odasında tahtaya yazılan her notu da aklınızda tutmayı başaramayabilirsiniz veya basitçe yazacak kadar vaktiniz olmayabilir. Fakat bir iPhone’unuz veya iPad’iniz varsa, ScannerPro sayesinde mobil cihazınızı taşınabilir bir tarayıcıya dönüştürüp, her türlü notu saklayabilirsiniz. Bunları daha sonra metin formatına da çevirip üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Faturaları tarayıp anında müşterinize gönderebilirsiniz. ScannerPro ile neler yapabileceğiniz biraz da hayal gücünüz ile sınırlı.

Dropbox

dropbox

Dropbox bilgisayarınızdaki bütün belgeleri, fotoğrafları, videoları bir arada tutmak ve bunları bir bulut sistemi üzerinde saklamak için mükemmel bir uygulama. Ama Dropbox’un mobil versiyonu çok daha işe yarıyor, çünkü dosyalarınıza anında, nerede olursanız olun erişebilmenin değeri paha biçilemez. Dizüstü bilgisayarınız, tabletiniz, cep telefonunuz her zaman birbirleri ile senkronize olup, her ne yaparsanız yapın başka bir cihazdan erişebilirsiniz.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Özellikle Dropbox çok yararlı bir uygulama

Fikrini söyle

*