13 Kasım 2018

İstanbul Modern’in Online Mağazası Açıldı

11 Aralık 2004’te ziyarete açılmasıyla beraber Türkiye’de birçok sergiye ev sahipliği yapmış olan İstanbul Modern, Türkiye’nin ilk modern sanat müzesi olma unvanını elinde taşıyor. İstanbul Modern’in, müzeye gelen ziyaretçilerin müze deneyimlerini somutlaştırmayı hedeflediği ve müzenin içinde yer alan “İstanbul Modern Mağaza” ismindeki mağazası ise artık internet üzerinden de gezilebiliyor ve mağazadan online alışveriş yapılabiliyor.

Istanbulmodernmagaza.com adresinden erişilebilen online mağazada 70 farklı sanatçının ürünlerine yer verilmesinin yanı sıra, offline mağazada olduğu gibi müzedeki sergilerden esinlenilerek hayat bulan 500 farklı ürün seçeneğine de ulaşılabiliyor.

Sergiye gelen ziyaretçilerin müze deneyimlerinin somutlaştırılmasının planlanladığı İstanbul Modern Mağaza’daki ürünler Özel Baskı, Poster, Katalog, Çocuk, Takı, Kişisel, Ev, İş ve Eğlence, Mağaza Koleksiyonları, Hediye, Sanatçılar, Tasarımcılar, Yeniler, İndirimdekiler, Çok Satanlar ve İstanbul Modern’in Seçtikleri olmak üzere birçok kategoriye ayrılmış durumda. Ürünler arasında ise takı, poster, defter, kalem, çanta, vazo, yastık, dekoratif objeler ve özel figüratif baskılar yer alıyor. Ürün yelpazesinin geniş olmasının yanı sıra sürekli yenilendiğini de not düşmüş olalım.

İstanbul Modern üyelerinin yüzde 10 indirim olanağından yararlanabileceği ve Türk e-ticaret sektöründe hissedilen bir eksikliğini kapatacağını düşündüğümüz bu sanal mağazanın tasarımının ve kullanılabilirliğinin iyi düzeyde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bizim daha çok ilgimizi çeken taraf ise yalnızca Türkiye’de yaşayan sanat meraklılarının değil, Türkiye’yi ziyaret edip İstanbul Modern’e uğrayan ya da İstanbul Modern’in methini duyan yabancıların da ilgisini çekebilecek oluşu. Tabi bunun için sitenin İngilizce versiyonunun da olması ve yurt dışına da ürün gönderimi yapabilmesi gerekiyor. Bunlar da belki ileriki aşamalarda düşünülebilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*