20 Kasım 2018

İstanbul’da yaz nasıl geçti? Yemek Sektöründe En Çok Ne Sipariş Edildi? [İnfografik]

Zomato_Yaz_Tüketim_Trendleri

2013 yılının Kasım ayından beri Türkiye’de hizmet veren restoran keşif rehberi Zomato, 2015 yazının yeme-içme trendlerini konu alan son araştırmasında online perakende restoran sipariş segmentinde en çok tercih edilen yemekleri analiz ederek sonuçları infografik formatında paylaştı.

Türkiye’yle beraber toplam 22 ülkede ve 1000’den fazla şehirde yeme-içme sektörünün nabzını tutan Zomato; günlük 70 bin ziyaretçi, yaz dönemi süresince 30 milyon sayfa gösterimi ve yalnızca İstanbul’daki toplam 25 bin listelenmiş restoran üzerinden yola çıkarak İstanbullunun yaz tüketimini, dikkat çekici bir infografikle anlattı.

İlgili yazı: Tatilcilerin %88’i Twitter’da Restoranlara bakıyor [İnfografik]

Yenen kebap boyu 2500 km’yi aştı

Kullanıcıların, yaz boyunca en çok tercih ettikleri mutfak türlerinden gittikleri restoranlarda toplam kaç porsiyon kebap yediklerine, en çok check-in yaptıkları semtlerden, yaz boyunca tüketilen dondurma topu sayısına kadar detaylı ve eğlenceli bilgiler içeren infografiğe göre; İstanbulluların bu yaz tükettiği kebaplar İstanbul-Londra arasındaki mesafeyi geçti.

Kadıköy, Beşiktaş, Karaköy en popüler

İstanbul’un en çok check-in yapılan iki semti; uzun zamandır popülaritesini koruyan Kadıköy ve Beşiktaş olurken, üçüncü sırayı yeni açılan kafe ve restoranlarıyla Avrupa yakasının kalbi olmaya doğru emin adımlarla ilerleyen Karaköy aldı.

Kahvaltı yine ilk sırada!

Yaz boyunca en çok tercih edilen mutfak türlerine de infografisinde yer veren Zomato’ya göre kullanıcılar yine ev dışı tüketimde en çok “Kahvaltı” tercih etti. İkinci sırayı yaz akşamlarının vazgeçilmezi olan “Balık” alırken, üçüncü sıra geleneksel lezzetimiz olan “Kebap” oldu. Uzakdoğu mutfağının da dördüncü sırada yer aldığı mutfak türleri bölümünde ise Çin mutfağı birinci, Kore mutfağı ikinci, Japon mutfağı ise üçüncü oldu.

Zomato_Yaz_Tüketim_TrendleriSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*