16 Kasım 2018

İTÜ Çekirdek’ten Girişimciye 1 Milyon TL Ödül: BIG BANG 2015

itü çekirdek big bang 2015

Türkiye’nin başarılı girişimcilik destek projelerinden İTÜ Çekirdek’in kimyadan elektroniğe, bilişimden biyo-genetiğe kadar farklı sektörlerdeki ticarileştirilebilir projeleri ödüllendirdiği İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’de geri sayım başladı.

Kazanan girişimciye 1 milyon TL

Bu yıl 2 bin 500 başvurunun yapıldığı İTÜ Çekirdek’ te 200 girişimci ön kuluçkaya kabul edildi. 2015 temasının “Geleceği Kaçırma” olarak belirlendiği İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’in yarı finali 12 Kasım Perşembe günü, finali ise 14 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’ da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Toplam ödülün 1 milyon TL olduğu İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’ te “Genel Kategori” ve geçtiğimiz yıl açılan “Bulut Bilişim Kategorisi”ne ek olarak bu sene hayata geçirilen “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi” olmak üzere üç farklı alandan seçilen adaylar, fikirlerini işe dönüştürmelerini sağlayacak olan şirketlerini kurmak için yarışacak.

İlgili yazı: Ünlü girişimcilerden e-ticaret şirketlerine 5 altın tavsiye

Girişimciye ürün geliştirme eğitimi

İTÜ Çekirdek’in sunduğu fiziksel ve eğitimsel tüm olanaklarından ücretsiz olarak yararlanan ve süreci başarıyla tamamlayan girişimcilerden seçilen İTÜ Çekirdek BIG BANG girişimcileri ürün geliştirme, iş planı hazırlama gibi yoğun bir eğitim sürecinden de geçiyor.

Girişimciler aynı zamanda yatırımcılarla tanışma ve profesyonel iş ağı oluşturma imkanıyla birlikte gelecekteki şirketlerini kurma yolunda önemli deneyimler kazanma fırsatı yakalayacak. Ödüller girişimci adaylarına sermaye olarak veriliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*