20 Kasım 2018

iyzico 1 Yılda İşlem Hacmini Yüzde 900 Artırdı [İnfografik]

iyzico-eticaret-online_ödeme-üye_işleriTürkiye’nin yenilikçi ödeme sistemleri platformu iyzico, dördüncü yılına büyümeye devam ederek giriyor. Son 1 yıl içinde IFC başta olmak üzere, 212, Speed Invest ve Endeavor Catalyst gibi kurumlardan toplam 16 Milyon TL yatırım alan ve İran’ın 231 milyon banka kartını barındıran Shetab kart sistemine entegre olarak çok büyük bir ekonomiyi dünyaya açan iyzico, bölgenin ödeme şampiyonu olma hedefine emin adımlarla ilerliyor. E-ticareti geliştirmek açısından kayıtlı üye iş yeri sayısını üçüncü yılının sonunda yaklaşık %130 artırarak 29 bin üye iş yerine ulaşan iyzico yıllık işlem hacmini de aynı dönemde %900 artırmayı başardı.

29 bin kayıtlı üye

Sunduğu yenilikçi çözümlerle Türkiye’de ödeme çözümleri alanında öncü olan iyzico, kuruluşunun üçüncü yıl dönümünü 29 binin üzerinde kayıtlı üye iş yeri ile kutluyor. 2013 yılında Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından kurulan ve bugün 50 kişilik uzman bir kadroya sahip olan iyzico, dördüncü yılına girerken her ay ortalama 400 yeni üye iş yerinin katılımıyla, Türkiye’de ödeme sistemleri konusundaki öncü konumunu pekiştiriyor.

Son 1 yıl içinde ortalama işlem sayısını %500, ortalama işlem hacmini ise %900 oranında artırmayı başaran iyzico yenilikçiliği stratejisinin temeline oturtmaya devam ediyor. Türkiye’de 14 farklı banka ve ödeme yöntemiyle entegre olan iyzico, ürünlerine sadece 1 yıl içerisinde tam 27 farklı yeni özellik ekleyerek Ar-Ge konusuna verdiği önemi de ortaya koyuyor.

İlgili yazı: Türkiye’de Online Müşteri Sayısı 8 milyon ve Pazar Yılda %30 Büyüyor

Shetab kart entegrasyonu

Üçüncü yılına girerken yurt dışına açılma hedefi koyan iyzico, bu hedefini çok büyük bir iş birliği ile gerçekleştirmiş durumda. iyzico, 2016 yılı başında yaptığı iş birliği ile İran’da yılda 20,5 milyar dolarlık online ödeme işleminin yapıldığı 231 milyon banka kartını dünyaya entegre etti. Bu sayede uluslararası şirketler ve ödeme sistemleri sağlayıcıları iyzico çözümlerini kullandıkları takdirde İran’daki Shetab sistemine dahil olan kartlara ulaşabiliyor, İranlılar da iyzico sayesinde Shetab kartlarıyla İran dışından online alışveriş yapabiliyorlar. IFC başta olmak üzere 212, Speed Invest ve Endeavor Catalyst gibi kurumlardan son 1 yıl içinde 16 Milyon TL yatırım alan iyzico, İran iş birliği ile birlikte dördüncü yılına bölgenin ödeme şampiyonu olma hedefiyle giriyor.

iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu yaptığı açıklamada, “IFC, 212, Speed Invest ve Endeavor Catalyst’ten aldığımız 16 Milyon TL’lik yatırım ve İran açılımıyla yeni döneme çok daha büyük hedefler koyarak giriyoruz. Hızlı ve kararlı büyümemiz dördüncü yılımızda da devam edecek. Türkiye’de ödeme sistemleri alanında öncü ve yenlilikçi konumumuzu koruyarak, bölgemizde de ödeme sistemi şampiyonu olma yolunda emin adımlarla ilerlemeyi sürdüreceğiz. Ülkeler arası ödemelerin daha kolay yapılmasını sağlayacak  ve Türkiye’deki şirketlerin yurt dışına satış yapabilmelerini kolaylaştıracak çözümler üzerine odaklanmaya devam edeceğiz” dedi.

iyzico-eticaret-online_ödeme-üye_işleriSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*