21 Kasım 2018

iyzico, Kullanıcıların Kredi Kartı Limitlerini Doldurmayacak Abonelik Sistemi Sunuyor

iyzico-abonelik-sistemiÖdeme sistemleri alanında hizmet veren iyzi Payments‘ın ilk servisi olan iyzico, “Abonelik Sistemini” hayata geçiriyor. Bundan böyle iyzico kullanıcıları, gazete ve dergi abonelikleri, dernek aidatları, spor salonu ve kurs ücretleri gibi belirli dönemleri kapsayan ödemeler için kredi kartı limitini ayırmayacak.

“Subscription” yani abonelik yönetimini tüm e-ticaret sitelerinin hizmetine sunan sistem, şirketlere online üyelik sistemiyle yeni müşteri kazanma fırsatı sunarken, aynı zamanda sundukları ürün ya da hizmet için aylük ödeme alabilmelerini sağlıyor. Sistem ise şöyle işliyor; şirketler ödemelerini kendi istediği zaman aralıkları ve periyotlarda tahsil edebiliyor.  Böylece abonelik ödemesi gereken ürün ve hizmetler için taksitlendirme seçeneğini kullanmak zorunda kalmıyorlar.

Sistemin müşteriler açısından nasıl işlediğine göz atacak olursak, müşteriler için de bir avantaj söz konusu olduğunu görebiliyoruz. Taksitli ödeme yönteminde müşterinin kredi kartında ödemenin toplamı kadar limit blokajlanırken, Abonelik Sistemi’nde sadece aylık ödenmesi gereken ücret tahsil ediliyor.

Sistemin müşteri tarafını bir örnekle anlatmaya çalışalım: 1000 TL’lik ürün ya da hizmeti 10 taksitle dahi alsanız, normal şartlarda kredi kartınız limitinden 1000 TL düşülecektir. Siz yalnızca 100 TL aylık ödeme yaparsınız. iyzico’nun Abonelik Sistemi’de ise, kartta 1000 TL’lik bir blokaj konmaz ve siz aylık 100’er TL ödemeye devam edersiniz.

Geçtiğimiz ay 2,5 milyon TL yatırım alan iyzi Payments’ın bir iştirakı olan iyzico’nun abonelik sistemi şu an aktif durumda olmakla birlikte şirketin yakın gelecekte iyzico Plus ve iyzico Premium ürünlerini de sunması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. başarılı bir method, iyzi Payments ‘i tebrik ederim. Doğru anlatılır ve anlaşılırsa başarılı olması kaçınılmaz.

  2. Bu haberi yapıp adamlara tek link bile vermemek.. Tebrikler..

    • Batuhan Apaydın der ki:

      Enes Bey, iyzico’nun bizde yer alan şirket sayfasına girildiğinde siteye gidilebiliyor ancak yine de talebiniz üzerine linki ekledik. Nazik tavsiyeniz için teşekkürler 🙂

Fikrini söyle

*