16 Kasım 2018

iyzico’dan Online Ödemeleri Hızlandıracak Yeni Sistem: ”Kredi Kartı Saklama”

iyzico kredi kartı saklama
İnternetten alışverişlerde sepeti terk etme oranının en yüksek olduğu yerlerden biri de ödeme sayfaları. Karışık ödeme sayfaları kullanıcıların alışverişlerini tamamlamadan sayfayı terk etmesine neden olabiliyor.

Her alışverişte kredi kartı bilgilerinin girilmesi de kullanıcıların internetten alışverişleri yarıda bırakma sebepleri arasında yer alıyor. Ödeme sistemleri yönetim platformu iyzico’nun yeni sistemi e-ticaret şirketlerine bu işlemleri kolaylaştıracak bir çözüm sunuyor.

“Kredi Kartı Saklama” adındaki bu sistem ile daha hızlı ve kolay bir şekilde internetten alışveriş yapılabilecek. Bu sistem ile iyzico’nun altyapısını kullanan e-ticaret şirketleri müşterilerine tek tıkla alışveriş yapma imkanı sunuyor ve kişisel bilgiler ile kredi kartı bilgileri tüketiciler tarafından devamlı olarak yazılmak zorunda kalmıyor.

Visa ve Master Card tarafından belirlenen ve kredi kartı ile ödeme alma standartı olan PCI-DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) sertifikasına sahip iyzico’nun bu hizmetiyle online ödemelerde kullanıcılara kolaylık sağlanmış olacak.

PCI – DSS güvenlik sertifikalı çözüm, e-ticaret sitelerinin kullanıcı kişisel bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini hiçbir üçüncü şahıs ya da kurumla paylaşmadan yüksek güvenlikle saklamasına olanak veriyor.

“Token Oluşturma” mantığıyla çalışan çözüm kapsamında, tüketicinin ilk alışverişinde kredi kartı karşılığı olan token üye işyerine iletiliyor ve kredi kartı verileri PCI-DSS güvenceli sistemde tutuluyor. Aynı müşteri daha sonraki alışverişinde sadece satın al butonuna basıyor ve iyzico üye işyeri işlemi token üzerinden gerçekleştiriyor. Böylece hiç bir zaman üye işyeri sisteminde kredi kartı verileri tutulmuyor. Bu sistem üzerine kullanıcılar birden fazla kredi kartını da tanımlayabiliyorlar.

Bu sistemin mobil ticarete de olumlu katkılarının olacağı öngörülüyor. Kullanıcıların mobil cihazlarından alışveriş yapmamalarının nedenlerinden biri de küçük ekranlarda kredi kartı ve kişisel bilgileri girmenin kolay olmaması. Bu tip bir hizmetle kullanıcılar kayıtlı kredi kartlarını site üzerinde kullanarak tek adımda alışverişlerini tamamlayabilirler.

iyzico’nun yeni hizmetinin öne çıkan bir diğer özelliği ise “Abonelik Sistemi” şeklinde de kullanılabiliyor olması. Aidat veya senelik ödeme tahsilatıyla çalışan şirketler iyzico’nun ara yüzü üzerinden API bağlantısını tercih ederek haftalık, aylık, çeyreklik ya da yıllık ödeme periyotlarını da seçebiliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. osman gunduz der ki:

  iyzico once taksit isini bitirse ve bunu tum paketlere free uygulasa daha iyi olur opencart magento vs…kac aydir gereksiz seylerden en onemli seyi unuttular

  • Merhaba Osman Bey,

   Taksitlendirme by iyzico isimli projemiz tamamlanmıştır. Şu anda projemizin testlerini yapmaktayız. Çok kısa bir süre içerisinde bununla ilgili de bir duyuru yapıyor olacağız.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   iyzico Support

   • osman gunduz der ki:

    Cevabınız icin cok tesekkur ederim . Acık kaynak kodlu uygulamalarıda taksit seceneklerine gore updatelerseniz cok buyuk bir kitleye ulasmıs olacagınızı varsayyorum umarım bunu gozardı etmezsiniz. Tesekkurler opencart taksit updateiniz geldiginde payuyu bırakıp sizinle calıscagız.

    • Tekrar merhaba Osman Bey,

     Açık kaynaklı kodlar için güncel modülümüzü yine ücretsiz olarak paylaşacak ve sonrasında birebir entegrasyon desteği vereceğiz. Lütfen bu konuda endişe etmeyin. Çok kısa bir süre içerisinde memnun olacağınız güzel gelişmeler olacaktır.

     İlginiz için teşekkür ederiz.

     Saygılarımızla,
     iyzico Support

 2. Berkay UNAL der ki:

  Hell yeah baby!

 3. Berkay ganiparaya da hemen uygulayacak mısınız?

 4. serhat der ki:

  merhaba;
  Sistem banka kredi kartlarını kapsayacak bir otomasyon mu yoksa yeni alternatif bir sistem mi ?

 5. Koray der ki:

  Kredi kartı saklama özelliği yurtdışındaki birçok ödeme sisteminde var. Authorize.net ve Braintree gibi şirketler Türkiye’den gelen başvuruları çok ciddiye almıyor. Dolayısıyla bu ihtiyacı karşıladığınız için teşekkürler.

 6. serhat der ki:

  taksitli sistem kredi kartı üzerine kurulu bir sistem mi olacak ? yani taksitte yeni bir ödeme yöntemimi geliştireceksiniz yoksa krd. kartlarının mevcut sistemlerini mi kendinize entegre edeceksiniz.
  saygılarımla.

  • Merhaba Serhat Bey,

   Taksitlendirme projemiz, kredi kartlarının mevcut sistemleri üzerine kurulu olacaktır. Taksitlendirme by iyzico hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için destek@iyzico.com e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   iyzico Support

 7. İsmet Arzuman der ki:

  Akıllı fiş adında bir ürününüz olduğunu duydum ama detayı nedir merak ediyorum. Payment Facilitator konusuyla ilgili bir çalışmanız, ürününüz var mıdır?

 8. Sistem güzel ama ismi kötü geldi bana pek kulağa yatkınlıgı yok gibi

Fikrini söyle

*