17 Kasım 2018

İyzico’dan Sürpriz MyPat Satın Alımı

Ödeme sistemleri alanında hizmet sunan iyzico, önemli bir satın alma gerçekleştirdi. iyzico, e-ticarette alışverişi terk edenlerin oranını azaltma noktasında gerçek zamanlı ödeme sistemleri analitiği hizmeti veren ve ödeme sistemleri alanındaki tecrübesiyle ilk akla gelen isimlerden Hakan Erdoğan’ın kurduğu mypat.co’yu satın aldı. GittiGidiyor/eBay, Limango gibi e-ticaret şirketlerinde ürün ve yazılım geliştirme müdürü, IT direktörü gibi farklı kademelerde görev alan ve ödeme sistemleri konusunda 7 yılı aşkın tecrübesi bulunan Hakan Erdoğan, bu satın almayla birlikte iyzico ekibine dahil oldu.

Hakan Erdoğan

Hakan Erdoğan

Müşteri alışveriş davranışlarını, ödeme ve iade kayıtlarını, sanal POS ve sistem kesintilerini öğrenen bir yapıyla 7/24 takip eden ve bu bilgilerle proaktif alarmlar üreterek e-ticarette müşteri kaybını azaltan çözümler, artık iyzico çatısı altında sunulacak.

Hakan Erdoğan’ın girişimi MyPat üzerine daha önce yaptığımız röportajı sitemizden okuyabilirsiniz.

Türkiye’deki e-ticaret şirketlerine dünya standartlarında ödeme sistemi çözümleri sunmak hedefiyle hareket ettiklerini belirten iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu, satın almayla ilgili şunları söyledi: “mypat’i satın almak iyzico’nun büyüme stratejisi odağında önemli bir adım oldu bizim için… Burada iki önemli kazancımız oldu. Hem güzel bir ürünü iyzico çözümlerine dâhil ettik, hem de ödeme sistemlerindeki 7 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’deki sayılı ödeme sistemleri uzmanlarından biri olan Hakan Erdoğan’ı da iyzico ekibine kazandırmış olduk. Ödeme sistemlerinde çözüm geliştirme konusunda önemli işlere imza atan Hakan Erdoğan gibi bir değeri ekibimize katarak, ödeme sistemlerinde “Türk Milli Takımı’nı” kurmak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu doğrultuda ekibimize uluslararası tecrübeye sahip değerli isimleri katmaya devam ederek, daha da hızlı büyümeye devam edeceğiz.

Barbaros Özbugutu

Barbaros Özbugutu

Üründen Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Hakan Erdoğan ise yeni göreviyle ilgili olarak, “Ödeme sistemleri alanındaki tecrübelerimi bundan sonra iyzico çatısı altında değere dönüştürmek için çalışacağım. Türkiye’de ödeme sistemleri alanındaki en yenilikçi ve en profesyonel ekiple çalışacak olmak da ayrıca beni çok heyecanlandırıyor.  iyzico’nun sektör liderliği hedeflerine kısa sürede ulaşması yolunda da önemli katkı sağlayacağıma inanıyorum” dedi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*