20 Kasım 2018

iZettle’dan Square’e Rakip Android Uygulaması

İsveç merkezli mobil ödeme şirketi iZettle, rakibi Square’den hızlı davranarak Avrupa’da daha çok bölgeye daha çok uygulama ile ulaşma çabasında. iZettle Salı günü İsveç’te piyasaya çıkarttığı Android uygulamasının testlerini Samsung ile yapmıştı.

iZettle’ın Android uygulaması ücretsiz olarak Samsung Apps‘ten indirilebiliyor ve bu uygulama şu an sadece Samsung’un Galaxy S II, S II LTE, S III ve Galaxy Note cihazlarıyla uyumlu. Şirket bu uygulamanın tüm Android cihazlarla uyumlu hale gelmesi için çalışmalara devam ettiklerini ve birkaç ay içinde iZettle tüm Android kullanıcılarının hizmetine açılacağının da sözünü verdi.

İsveçli kullanıcılar iZettle’ın Android okutucusunu ülke genelindeki Telia mağazalarından ya da şirketin resmi internet sitesinden satın alabilecekler.

iZettle’ın iPhone ve iPad uygulaması zaten bir süredir kullanıcıların hizmetinde. Şirketin Android uygulaması iOS uygulamayla aynı özelliklere sahip olacak; ama kart okuyucu aparat mobil cihazın audio jack girişinden bağlanacak.

iZettle’ın kart okuyucu aparatı kredi kartlarındaki çipleri okuyarak kullanıcıların alışveriş yapmasını sağlıyor ve Android uygulama ile bu cihaz olmasa bile kullanıcılar İskandinav ülkeleri ve İngiltere’de mobil alışveriş yapabilecekler.

Bu aparat iZettle’ın Square ile olan yarışta Avrupa’da bir adım daha önde olmasını sağlayacak; çünkü Square‘in benzer aparatı kartların manyetik bantlarına göre tasarlanmış. Fakat Avrupa’da çipli kartlar daha yaygın ve bu da iZettle için daha büyük bir avantaj.

Yalnız bahsetmemiz gereken bir diğer nokta da, iZettle’ın geçtiğimiz Temmuz ayı sonlarında Danimarka, Finlandiya ve Norveç’te Visa kartlarıyla yaşadığı sorun. Şirket bazı anlaşmazlıklardan dolayı bu ülkelerdeki Visa kart desteğini kaldırmak zorunda kalmıştı. Ancak İsveç’te böyle bir durum söz konusu olmadığı için İsveçli kullanıcılar Visa kartlarını da iZettle ile kullanabilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*