16 Kasım 2018

İzmirli Girişimciler Ciz.io Meetup’da Buluştu

cizi-cizio_meetup-girişim-startup-originnİyi iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmek isteyen girişimciler için tasarlanmış yeni nesil iş modeli planlama platformu Ciz.io, İstanbul’un ardından İzmirli girişimcilerin de büyük bir ilgisi ile gerçekleştirildi.

Dijital Stüdyo ve Ciz.io işbirliği, TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu, Ege Üniversitesi EBİLTEM-TTO ve Uluslararası Girişimcilik Merkezi desteğiyle 28 Mayıs, Cumartesi günü Originn Coworking’de gerçekleştirildi. Girişimcileri ve alanında uzman isimleri buluşturarak hem girişimleri güçlendirmeyi hem de yeni iş bağlantıları yaratmayı amaçlayan Ciz.io Meetup İzmir’e kullanıcılar oldukça yoğun bir ilgi gösterdi. Etkinlikte, yeni ve iyi fikirlere değer katacak 3 ayrı seminer, 6 farklı workshop ve networking fırsatları, girişimcilerin ve yatırımcıların iş planlarına destek olurken, yeni işbirlikleri ve açılımlara zemin hazırladı.

İnovasyon yapmanın, fikirleri doğrulatmaktan geçtiği; girişimciliğin küçük olan ve öyle kalmak isteyen firmaları değil, büyümek isteyen firmaları ilgilendirdiği üzerine odaklanan Ciz.io Meetup İzmir’de girişimciler, doğru iş modeli oluştururken faydalı olabilecek ana taktikler, fikrini doğrulatma yöntemleri, yatırımcı sunumu hazırlama, hızlı networking’in incelikleri, yaratıcı problem çözme teknikleri ve devlet hibeleri, teşvikleri gibi konularda alanında uzman konuşmacıları dinleme fırsatı buldular.

Ciz.io Meetup İzmir etkinliğinin yol göstericileri arasında; Ciz.io’nun Kurucusu Yakup Bayrak, TÜBİTAK-TEYDEB Girişimcilik Destekleme Grubu Uzman Yardımcısı Merih Himmetoğlu, Uluslararası Girişimcilik Merkezi’nden Cem Arslan, E-Ticaret Mag Genel Yayın Yönetmeni Kozan Demircan, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Yazar ve Girişimci Kılıçhan Kaynak, İzmir Ekonomi Üniversitesi İnkübasyon Merkezi Mentoru Taylan Demirkaya, EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi Birim Müdürü Mustafa Çakır, Learnera’nın Kurucusu Levent Sağıroğlu, Güneli ve Koç Hukuk Yönetici Ortağı Nihan Güneli gibi değerli isimler yer alıyor.

cizi-cizio_meetup-girişim-startup-originn

Girişimciler “İşlerine yarayacak” bilgi ve deneyim dolu bir gün yaşadı

Bugün itibarıyla 4.500’ün üzerinde girişimci kullanıcıya sahip Ciz.io’nun Başkanı Yakup Bayrak “girişimci dostu girişimleri” ve etkinlik ile ilgili olarak şunları söyledi: “Ciz.io 2015 yılında kullanıcı bazında aylık %13’lük bir büyüme ile ilerledi. Sistemde şu anda yaratılmış 1.950 iş fikri yer alıyor. Hedefimiz, 2016 sonuna kadar 10 bin girişimcinin serüveninde yola çıkış noktası olarak konumlanmak, en değerli ve kolay kullanılabilir girişimcilik araç setini kullanıcılarımıza sunabilmek ve yatırımcı ekosistemi için rafine ve zengin bir girişimci veri tabanı sunabilmektir. İstanbul’un ardından İzmir’de de böylesine büyük bir ilgi ile karşılanmış olmaktan büyük mutluluk duyduk. İzmirli girişimcilerin yola çıkış noktasında böylesine bir katkı sağlamak bizi daha da motive etti. Türkiye’nin en hızlı büyüyen bağımsız girişimci platformu olarak; girişimcileri ve alanında uzman isimleri bir araya getirerek girişim topluluğunun potansiyelini ortaya çıkarmayı ve aldığımız bu inisiyatifi tüm Türkiye’ye yaymayı hedefliyoruz.”

Sadece eğitim değil, yeni iş fırsatları için networking de vardı

İzmirli girişimciler Ciz.io Meetup’da seminerlerden sonra farklı bir deneyimle gerçekleşen “Speed Networking” uygulamasında Business Networking Akademi Kurucusu Ertuğrul Belen yol göstericiliğinde hızlı ve işe yarar network’de bulunmanın inceliklerini eğlenceli bir şekilde öğrenirken yeni bağlantılar kurma fırsatlarını yakaladılar.

İzmir’den sonra Ankara’da da gerçekleştirilmesi planlanan Ciz.io Meetup İzmir’ın sponsorları arasında; Girişim Destek Kurumu Sponsoru olarak Uluslararası Girişimcilik Merkezi, TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu ve EBİLTEM-TTO; İletişim Sponsoru olarak Dijitalajanslar.com ve Endeavor Türkiye; Medya Sponsorları olarak Start Up Dergisi ve BT Haber Gazetesi; Hizmet Çözümleri Sponsoru olarak Keel Billed Interactive; Multimedya Sponsoru olarak Meetosphere; Mekan Sponsoru olarak Originn Coworking; Yiyecek-İçecek Sponsoru olarak Pizza Locale, Red Bull, Kahve Aşkına ve Ulubey yer aldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*