16 Kasım 2018

Japon Netprice Grubu akakce.com’un Yüzde 20’sine Ortak Oldu

akakceŞubat ayında stratejik ortaklık anlaşması kapsamında beraberliğini duyurduğumuz Japon Netprice Grubu ile akakce.com‘un ortaklık anlaşmasının detayları belli oldu. Yapılan anlaşma sonucunda Netprice, akakce.com’un yüzde 20 ortağı oldu. Rakamsal veriler açısından bir kesinlik söz konusu olmasa da, anlaşmanın 20 milyon dolarlık bir değerlemeyle sonuçlandığı konuşuluyor. Dolayısıyla akakce.com’un bu yatırımdan kasasına koyduğu miktarın 5 milyon dolar civarlarında olduğu düşünülüyor.

Netprice Grubun 2000 yılından bu yana karşılaştırmalı alışveriş platformu olarak hizmet veren akakce.com ile gerçekleştirdiği bu ortaklık, Netprice’a Türk e-ticaret pazarına adım atan ilk Japon şirket olma özelliğini de beraberinde getirdi. Bununla beraber, akakce.com da bu ortaklıkla farklı ülkelere açılma stratejisini gerçekleştirmiş olacak.

Anlaşmayla ilgili görüşlerini paylaşan akakce.com Kurucu Ortağı Koray Karataş, Türkiye e-ticaret pazarının son beş yıl içerisinde çok hızlı bir gelişim gösterdiğini belirtirken, Netprice ile olan ortaklıklarının, şirketin mobil dünyadaki deneyimlerinden faydalanmak adına çok değerli olduğunun altını çizdi.

Hatırlayacağınız üzere, Doğuş Grubu da Güney Koreli SK Group ile anlaşma sağlamıştı. Bu ortaklık, Asya e-ticaret pazarından bir oyuncuyu daha Türkiye’de ağırlama fırsatı sunarken,  gözünü buraya diken yabancı yatırımcılar açısından da değerli bir referans anlamına geliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*