19 Kasım 2018

Japon Rakuten’in Yeni Göz Bebeği Malezya

Gelecek gördüğü farklı ülkelere ardı ardına yatırımlar yapan Japon e-ticaret devi Rakuten‘in yeni göz bebeği Malezya e-ticaret pazarı oldu.

1997 yılından beri eticaret anlamında ardı ardına ataklar yapan Rakuten son olarak Pinterest‘e yaptığı 100 milyon dolarlık yatırım ile gündeme gelmişti.

ABD, Brezilya, Çin, İngiltere gibi ülkelerde e-ticaret kolları bulunan firma, Malezya’nın Güney Asya’da Tayland ve Endonezya’dan sonra 3. pazarı olacağını açıkladı.

Dünya genelinde 10.000 çalışanı ile hizmet veren e-ticaret devi, Malezya’da Rakuten Online Shopping ismi ile bir online alışveriş mağazası kurmayı planlıyor.

2012’nin sonlarına doğru hizmete başlaması planlanan alışveriş merkezinde Rakuten, giyim-aksesuar, elektronik ve kitap gibi dallarda orta ve büyük ölçekli mağazalar ile işbirliğine gitmeyi hedefliyor.

Firma, Malezya’nın ekonomik stabil konumu ve e-ticarete uygun internet ve ödeme altyapı sistemleri ile oldukça çekici bir pazar olduğunu belirterek, 15 yıllık e-ticaret tecrübeleri ile Malezya’daki markaların online satışlarını arttırma üzerine kendi online mağazaları üzerinden çalışmalar yapacaklarını açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*